F.D. yalnız değildir
11.3.2015
Antalya'da boşanmak istediği kocasının saldırısına uğrayan F.D. adındaki henüz 17 yaşında olan kadın kardeşimizin yanındayız.

Geçtiğimiz gün boşanmak istediği kocası tarafından kaçırılarak şehir dışına götürülen F.D. kardeşimize kocası burada saldırmış ve ısırarak elindeki etleri kopartmıştı.

 

Saldırıyı gören tır şoförü kadına yardım etmek istemiş, K.D.’nin elindeki av tüfeğini görünce jandarmaya başvurmuştu. Bu şekilde ne iyi ki hayatı kurtulan F.D. kardeşimiz bugün aramızda.

 

Savcı ne hakla serbest bırakır?

Daha önce de şiddet gören F.D.’ye kocasının yaptığı bu saldırnın ardından savcı “hayati tehlike” olmadığı gerekçediyle kocayı serbest bıraktı.

 

Yasaların etkili uygulanması için kadınların ölmesi mi gerekiyor? F.D. kardeşimizin öldürülmesi durumunda bundan serbest bırakan savcı da sorumlu olacaktır.


Yargının insiyatifi sorunu çözmüyor

Bu savcının yaptığının bir benzerini de kadın katillerine indirim veren hakimler yapmış oluyor. Görüyoruz ki kadınların aleyhine olacak şekilde yasalar da boşluklar bulunduğu sürece adalet yerini bulmuyor, kadın katillerine caydırcı ceza gelmiyor.

 

F.D.’ye ve ailesine sesleniyoruz

F.D.’nin annesi “Eğer tır şoförleri olayı görmese kızımız şu an yaşamıyor olacaktı” diyor. F.D.nin  hayatta kalması için elimizden geleni yapmaya hazırız. F.D. ve ailesi yalnız değildir. Bizler kadın katillerine caydırıcı ağırlaştırılmış müebbet cezanın yasalaşması için mücadelemizi sürdüreceğiz, yaşam mücadelenizde yanınızdayız.  • YAZAR
  • Editor