Adana'da iki kadın cesedi bulundu
16.3.2015
Adana'da 47 yaşındaki Semire Balık ile kızı 22 yaşındaki Ayşe Işık'ın, otoyol kenarında tabancayla öldürülmüş cesetleri bulundu.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu batı çıkışı yakınlarında otoyol kenarındaki drenaj kanalında yan yana  iki kadın cesedi bulundu. Burada yapılan incelemenin ardından kadınların cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na nakledildi.

 
Cinayet Bürosu ekiplerinin yaptığı araştırmada cesetlerin Semire Balık ile evli kızı Ayşe Işık'a ait olduğu belirlendi. Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside ise annenin sol göğsünde 2, yanak ve başında 2 ve bir de bacağında olmak üzere 5 kurşun bulunduğu, kızının ise göğüs ve kafasında 3 kurşun saptandı.
 
Yapılan incelemede, Semire Balık'ın çantasından bir oto kiralama şirketine ait kartvizit çıktı. Oto kiralama şirketine giden polis, şirketin ortaklarından A.K'ye cesetleri gösterdi. A.K. cesetlerin iş ortağı Hüseyin B.'nin ayrıldığı eşi Semire Balık  ile kızı Ayşe Işık'a ait olduğunu söyledi. A.K, iş ortağının da 2 gündür oğlu Abdullah B. ile kayıp olduğunu söyledi.  Polis bunun üzerine cinayeti çözmek için baba ve oğulun üzerine yoğunlaştı. Yapılan araştırmada Hüseyin B.'nin 4 yıl önce Semire Balık ile boşandığını, kızı ile eşine de Mersin'in Erdemli ilçesinde bir ev alarak buraya yerleştirdiğini tespit etti. Polisin araştırmasına göre Ayşe Işık'ın annesiyle birlikte yaşarken Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşayan Metin I. ile 2 yıl önce evlendiğini ancak kocanın genç kadına otoyolda fuhuş yaptırdığını iddia edildi. Ancak baba oğlun Metin I.'yı bulamayınca Semire Balık'ı Erdemli'den, Ayşe Işık'ı ise Tarsus'tan otomobil ile alarak bugün sabaha karşı otoyol kenarında tabanca ile vurarak olay yerinden kaçtığı belirlendi.