Melda Onur aday adaylığını açıkladı
16.3.2015
Görev süresi boyunca her zaman kadınlardan yana olan Milletvekili Melda Onur aday adaylığını açıkladı.

Melda Onur CHP’den İstanbul 2. Bölge’den aday adaylığını açıkladı. Konuya dair Melda Onur’un açıklaması şu şekilde:

 

“2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde, İstanbul 2. Bölge Cumhuriyet Halk Partisi aday adayı olduğumu kamuoyuna duyururum. Adaylık için, parti içi demokrasinin en saygın yöntemlerinden biri olan örgüt takdirine, yani ön seçime başvurmuş bulunuyorum.


Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratikleşmesinin her aşamasında yapı taşı olan CHP’nin, bu kez yurdun her köşesinde yaygın bir ön seçim kararı vermesi, siyasal partiler için demokratikleşme yolculuğunda önemli bir liderlik olacaktır.


2011 yılından bu yana TBMM’nin yanı sıra sahada yaptığım çalışmalarda ön seçimin halkın tercihlerine kulak vermek anlamına geldiğine bizzat tanık oldum. Adil ve onurlu ön seçim kararının partimizin iktidar yürüyüşüne önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum.


2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP MYK’sının takdiri ve Parti Meclisi’nin onayı ile bana açılan TBMM yolunda, bu kez örgütün gücünü de yanıma alarak yürümek istiyorum.
Uzun yıllardır ilk kez ön seçim yapılacak olan İstanbul gibi dev bir metropolde, örgütümüzün takdiriyle TBMM’ye bu sefer iktidar milletvekili olarak girmek çalışmalarımda bana güç ve güven katacaktır.


Yaşam alanlarını savunmak için sokaklara çıkan köylü ve kentlilerin; HES’lere, termiklere, madenlere, taşocaklarına, nükleere direnenlerin; kentsel dönüşüm adı altındaki yaşam alanı katliamlarında mağdur olanların ve hak arayanların; ülkedeki hukuksuz uygulamalara karşı geldiği için gözaltına alınan, tutuklanan, yargılananların; cezaevlerinde yaşayarak ölüme mahkum edilenlerin; şiddet gören, ötekileştirilen kadınların, çocukların, LGBTI bireylerin; eğitim hakkı gaspedilen öğrencilerin; atanamayarak hayatları karartılan öğretmenlerin ve memurların; kıyıda köşede kalmış tüm mağdurların; hayvanların ve doğanın tüm varlıklarının haklarını koruma yolundaki mücadelemde, örgütten aldığım destek önemli ve yol gösterici olacaktır.


24. Dönem Milletvekili olarak, 4 yıl süresince şunu öğrendim. Oturmak değil, gitmek zamanı… Meclis çalışmalarından kalan zamanımda gidebildiğim kadar yere gittim. Çünkü gidince, görüyorsun, gördüğünü anlatıyorsun. Onları duyuyorsun, duyduğunu aktarıyorsun. Sorunlarını çözmek için el ele tutunuyorsun. Ve gidince derde derman oluyorsun.


Üyelerimiz ve örgütümüz takdir ederse, ben yine gideceğim. Bu sefer iktidar milletvekili olarak, bizzat çözümleri yerinde görmek için orada olacağım. Birlikte çözmenin, başarıya birlikte ulaşmanın tadına yine onlarla birlikte varmak için oralarda olacağım.


Tortum’un Leyla’sı, İkizdere’nin Havva’sı, Ahmetler’in Ahmet’i; Ayvansaray’ın İsmet Amcası, Yedikule Bostanları’nın Hasan Abisi; Gezi’nin çocukları, Çarşı’nın gençleri, Armutlu’nun direnen halkı için; Güldünya kadınları, Pozantı çocukları, kuytu köşelerde yok edilenlerin acılarının tamir edilme sürecinde de yanlarında olacağım. Bütün mağdurların ve kimsesizlerin haklarının iktidar milletvekili olarak takipçisi olmaya devam edeceğim.”

 

Kadın dostu milletvekili adayının arkasındayız

Melda Onur Milletvekilliği yaptığı bu seçim döneminde de her zaman kadınların yanında yer almış ve Platformumuza destek olmuştur. Mücadelemizde bizim yanımızda olan Melda Onur, kadın cinayetlerine karşı mücadelede bir milletvekili olarak önemli bir yer tutmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Melda Onur Meclis’te yerini almalı

 

Kadın cinayetlerini durdurma mücadelemizde Meclis’in yeri çok önemli. Bu Meclis’ten geçecek olan yasalarla, düzenlemelerle çok kadının hayatı kurtulabilir. İşte bu nedenle her zaman bizlerin ve kadınların yanında yer Melda Onur’un Meclis’te yer alması gerektiğini düşünüyoruz.


  • YAZAR
  • Editor