Zekiye Korkmaz'ın yanındayız
6.4.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, İstanbul'da sokak ortasında darp edilen Zekiye Korkmaz'ı ziyaret etti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun ziyaret ettiği Zekiye Korkmaz yaşadıklarını anlattı.

Saadetdere Mahallesi'nde bulunan bir lokantadai lokanta sahiplerinin çocuklarını dövmesi üzerine lokantaya giden ve çocuklarını oradan almaya çalışan kadın Lokanta sahipleri tarafından ciddi bir şekilde darp edilerek hastaneye kaldırıldı. 10 gündür hastanede olan Zekiye Korkmaz'a yapılan saldırının kalıcı hasar bırakma ihtimali var.

"En çok serbest dolaşmalarına üzülüyorum"

Zekiye Korkmaz, saldırıya uğradıktan sonra Esenyurt Karakolu'nun konuyla hiç ilgilenmediğini aktardı. Eşi Yılmaz Korkmaz hergün karakolu aramalarına rağmen bir hafta boyunca hiçbir polisin karısının ifadesini almak için hasataneye gelmediğini, ancak olayın basına yansıması sonucunda polislerin ifade almaya geldiklerini aktardı.

Zekiye Korkmaz, Platform'a şunları söyledi: "gerekli yasalar neden çıkmıyor?"

"Devlet bu kadınlar bu kadar işkence gördüğü halde neden gerekli yasaları çıkmıyor, bu kadar acı çektim onun hala dışarda olması beni çok  üzüyor. Şu an benim sakat kalma ihtimalim var. Ama onların serbest dolaşması, bana benim çektiğim acıdan daha gazla ağır geliyor. 10 gündür bir bardak sütle yaşıyorum. Kıpırdayamıyorum, sonumun ne olacağı belirsiz ve o kişi hala serbest bize kim sahip çıkacak ."


  • YAZAR
  • Editor