Yankı'nın katiline müebbet verildi
17.4.2015
Eylül 2014'te 20 yaşında, nişanlısı tarafından vurularak öldürülen Yankı Duygu Bayrak'ın karar duruşması Mersin Adliyesi'nde görüldü. Nişanlısının yanlışlık öldüğünü iddia eden katile müebbet hapis cezası verildi.

Eylül 2014’te 20 yaşında, nişanlısı tarafından vurularak öldürülen Yankı Duygu Bayrak’ın davası Mersin Adliyesi’nde görüldü.
Katil Koçer, indirim almak için savunmasında, Bayrak'ın hayatını kaybetmesine neden olan tüfeğin kaza ile ateş aldığını öne sürmüştü. Aralarında hiçbir problem olmadığını iddia eden katil, silah patladıktan sonra paniklediğini ve evden çıktığını, yolda Yankı’nın babasına mesaj atarak haber verdiğini anlatmıştı. Ancak katilin ifadelerindeki çelişkiler ve Yankı’nın vurulduktan hemen sonra değildi, ölmesine neden olacak bir sürenin geçmesi beklenip babanın aranması gibi veriler sanığı yalanladı.

Katil Koçer ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun da takip ettiği davadan çıkan ceza, hiçbir indirim maddesinin uygulanmaması kadın cinayetlerini durdurmak için yürütülen mücadele açısından yüz güldürdü.