1 Mayıs'ta Taksim'e çağırıyoruz
28.4.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu öldürülen tüm kadınlar adına, 1 Mayıs'ta Taksim'de olacağını açıkladı. "emeğin gücünü, kadının değerini" haykırmak üzere Taksim'e gideceğini söyleyen platform, adaletin sağlandığı bir dünya kurabilmek için, yaşamına sahip çıkmak için 1 Mayıs'ta Taksim'e "Sen de gel" diyor.

Hayatın içindeyiz 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz. Kadınlar yaşayacak, Taksim’e de çıkacak


Bizler 8 yılda  1254 kez ölen, son 12 yılda % 1400 kat daha fazla öldürülen; tayt giydiği için , işe girdiği için, kendi hayatı adına bir karar verdiği için öldürülen tüm kadın kardeşlerimiz adına 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağız.


Tarihe adını defalarca,  onurun ve direnişin haklı mücadelesiyle yazdırmış Taksim Meydanı , 1 Mayıs’ta tüm engellere rağmen bizlerin sesiyle yankılanacak. Çünkü Taksim ,  resmi  otobüs seferleriyle getirilen insanların, başlarında beyaz güneşlikleriyle , polis korumasında  doldurduğu  bir meydan değildir .


Biliyoruz ki Taksim , iptal edilen seferlere , kapatılan yollara rağmen çıktığımız bir meydandır.  Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde dünyaya geldiği andan itibaren yaşamı başlı başına bir mücadele olan tüm kadınların da meydanıdır. Bizler var olan haklarımızı korumak , hakkımız olanı gasp edenden almak için Taksim’de olacağız.


Dünyanın her yerinde meydanları dolduran , öfkeli , inançlı , hakkını arayan halklar gibi biz de savaşın, adaletsizliğin , olmadığı bir dünyayı  haykıracağız. Kadınların öldürülmediği , takım elbisenin iyi hale girmediği ,  insanın ve emeğin  sömürülmediği , intikam değil adaletin sağlandığı bir dünya talebimizi haykıracağız.


Bizler , emeğin gücünü , kadının değerini ; düşünce ,  ifade ve yaşam hakkımızı haykırmak için gideceğiz. Erkeğin kadını , zenginin fakiri , sermayenin emeği sömürmediği bir gelecek için umudumuzu , isyanımızı , isteklerimizi hep bir ağızdan haykıracağız.  Hırsıza , yolsuza , yandaşa , baskıya , zulme , talana karşı seninle daha sağlam yürüyeceğiz.


Eğer sen de orada olursan , sesimiz daha yüksek , sözümüz daha güçlü olacak !  Sen , biz ve binler,milyonlar orada olursak , işte o zaman sesimiz sağır sultan duymadım diyemeyecek. Ve hep birlikte haykıracağız :


Taksim bizimdir! Ve biz  meydanlarımıza , onurumuza , emeğimize, yaşamımıza sahip çıkacağız!
Biz 1 Mayıs’ta orada olacağız !
Sen de gel !