Fatma Uğuz için adalet istedi Fatma'nın katiline müebbet verildi
8.5.2015
Ayrılmak istediği için erkek arkadaşı tarafından öldürülen Fatma Uğuz'un ölümüyle ilgili dava dün sona erdi. Fatma'nın katiline tasarlama olmadığı gerekçesi ile müebbet hapis cezası verildi. Kadın Cinayetlerini durduracağız Platformu kararı en üst sınırdan ceza verilmesi için temyiz edecek.

Özel bir rehabilitasyon merkezinde temizlik işçisi olarak çalışan Fatma Uğuz, ayrılmak istediği için erkek arkadaşı Nihat Çakıcı tarafından yolu kesilerek öldürüldü.

Bu tasarlama değil de ne?

Fatma Uğuz’un dün gerçekleşen karar duruşmasında katil Nihat Çakıcı’ya müebbet hapis cezası verildi. Fatma Uğuz’un yakınlarının ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun katıldığı dava da çıkan karar ailenin ve Platformun tepkisini aldı. Mahkeme tasarlama olmadığı gerekçesi ile ağırlaştırılmış müebbet yerine müebbet hapis cezası verdi. Katilin pompalı tüfekle Fatma’nın her gün geçtiği yolda karşısına çıkmasını “tasarlama” olarak değerlendirmeyen mahkemenin kararı temyiz edilecek.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu davada müdahil taraf
Karar duruşması olmasına rağmen, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun davaya katılma talebi mahkemece kabul edildi. Bu karar sayesinde Platform da karara itiraz edecek.
8.5.2015

Kadınlar Konya'da kadın katillerine indirim yok demek için yürüdü