Kadınlar Konya'da kadın katillerine indirim yok demek için yürüdü
8.5.2015
Bugün Konya'da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu kadın katillerine indirim yok demek için yürüyüş gerçekleştirdi.

Bugün Konya'da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu kadın katillerine indirim yok demek için yürüyüş gerçekleştirdi. Konya'da öldürülen Dilber Keskin ve Fatma Coşkun'un ailelerinin de katıldığı yürüyüş polis tarafından engellenmeye çalışıldı. 1 otobüs çevik kuvvetle çevrelenen kadınlar ise "Burada kadınları engellemeye çalışacağınıza  polis koruması alan ama korunmadığı için k0ruma altında öldürülen kadınların hayatta kalmasını sağlayın" dediler.

 

 
Polisin tüm engellemelerine rağmen yürüyen Kadın Cinayetlerini Durduracağız  Platformu adına basın açıklamasını Şeyma Sarı okudu.Okunan basın açıklamasında "Kadın cinayetlerinin durması için öncelikle 6284 sayılı koruma Kanunu uygulanmalı ve kadın katillerine caydırıcı olması nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yasalaşmalıdır" diyerek taleplerini dile getirdi. 
 
Fatma Coşkun'un annesi Ayşe Ayaz: ''Benim kızım ayrılmak istediği için 2 çocuğunun gözü önünde öldürüldü.Hangi baba böyle bir şey yapar? Ben kızımın hesabını soruyorum. Davasına sonuna kadar devam edeceğim.Katilin en ağır cezayı almasını istiyorum. İçerden çıkamasın istiyorum.''
 
 
Dilber Keskin'in babası Fikret Keskin : ''Kızımın 2 çocuğu vardı. Kızımın hayatını bitirdi. Benim kızımın hayatı nasıl bittiyse o katilin de hayatı bitsin.O katil içerden çıkamasın. Ben kızımın davasını sonuna kadar takip edicem.Bizim canımız yandı başkalarının yanmasın bunun için yasa istiyoruz.''
 
 
 
 
Sloganlarla yürüyen platform üyelerine ise yoldan geçen insanlar alkış ve ıslıklarla büyük destek gösterdi.11.5.2015

Platform Amasya'da imza toplayarak kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet istedi