Platform Amasya'da imza toplayarak kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet istedi
11.5.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Amasya Temsilciliği kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaşması için basın açıklaması gerçekleştirerek imza topladı.

Amasya’da basın açıklamasının ardından açılan imza standına yoğun ilgi vardı ve Amasya halkı Platformun yasa çalışmalarına destek verdi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına basın açıklamasını okuyan Çise Atalay:
 
“Ülkemizde kadın cinayetlerinin arttığını ve bununla savaşacak en güçlü silahın adil ve doğru işleyen hukuk olduğunu savunuyoruz. Potansiyel kadın katillerine karşı caydırıcı olabilmesi ve ceza indirimleriyle toplumun vicdanını yaralayan kadın cinayetlerini durdurmak amacıyla; Kadın katillerine cezai indirimlerin kaldırılmasını ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaşmasını talep ediyoruz” diyerek standı açılan imza kampanyasının amacını açıkladı.
 
Atalay, “Öldürülen kadınlar yaşam tarzlarına, yaşlarına, mesleklerine göre sınıflandırılamazlar. Kadınların kadın oldukları için öldürüldükleri her cinayet bir kadın cinayetidir.Kadın cinayetlerine indirim değil Ağırlaştırılmış müebbetle geciken adaletinin yakalanmasına ve caydırıcı bir ceza sisteminin düzenlemesine katkıda bulunmak istiyorsanız, bir imza da siz verin. Kadın cinayetlerini hep beraber durduralım” şeklinde devam ettiği konuşmasında herkesi kadın cinayetlerini durdurmak için çalışmaya katılmaya davet etti.