Mutlu Kaya uyandırılamıyor
27.5.2015
Ses yarışmasına katıldığı için erkek arkadaşı tarafından başından vurulan Mutlu Kaya uyandırılamıyor.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde gerçekleşen saldırı sonucu başından yaralanan Mutlu Kaya’nın tedavi gördüğü hastanenin yaptığı açıklamaya göre Mutlu kaya şuuru kapalı bir şekilde takip ediliyor.

Fox TV'de yayınlanan ‘Sesi Çok Güzel’ yarışması ile adını tüm Türkiye’ye duyuran Mutlu Kaya,  18 Mayıs’ta erkek arkadaşının açtığı ateş sonucu başından ağır yaralanmıştı. 18 Mayıs’tan itibaren yaklaşık 4 gün uyutulan Mutlu Kaya’nın doktorları, genç kızı 21 Mayıs’tan itibaren uyandırma sürecine girdi. Fakat bugün yapılan açıklamaya göre Mutlu Kaya şuuru kapalı şekilde takip edilecek.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Mutlu Kaya'nın ailesini ziyaret etmişti

Ergani ilçesindeki evinde 18 Mayıs'ta başından vurularak ağır yaralanmıştı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Diyarbakır Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde kalan Mutlu’nun ailesine ziyarete gitti.

Platformla birlikte hastaneye Diyarbakır’da öldürülen Emine Börü’nün kardeşi Fatma Güneş de gitti.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yapılan açıklamada, "Genel durumunda değişiklik yok. Solunum cihazına bağlı olarak takip ediliyor. Sedatif ilaçları kesilerek uyandırma sürecine geçildi. Bu süreç 24 saat ile 1 hafta arasında devam edebiliyor" denildi.

“Kızımı korumadılar, bu devletten bir şey beklemiyoruz”

Mutlu Kaya’nın annesi “Kadınlar ölmeden önce harekete geçsin bu devlet, benim kızım devlet yasa yapmadığı için şimdi bu halde” diyerek kadınların ölmeden önce korunması gerektiğini söylerken ölen kadınların katillerinin de en ağır cezayı alması gerektiğini belirtti.