Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Özgecan'ın davasına çağırıyor
3.6.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Türkiye'nin tüm illerinden kadınları 12 Haziran günü Özgecan'ın davası için Tarsus Adliyesi'ne çağırıyor

Özgecan Aslan'ın davasına, "kadınların davasına" çağırıyoruz. 

Özgecan Aslan kardeşimiz öldürüldükten sonra Türkiye'de kadınların gezisi yaşandı. Kadın cinayetlerini durdurmak için tüm bir toplum seferber oldu. 

Kadın cinayetlerini görmezden gelenlere gösterdi ki bu topraklarda kadınların öldürüldüğünü "sağır sultan" bile artık duymuştu.

Kadınların Özgecan'ı sahiplenişi, onları toplumsal hayatın tamamen dışına atmak isteyen, bir minibüse dahi binmelerini engellemek isteyen zihniyete sahip Ortaçağ kafalarına bir panzehirdi.

Daha gencecik yaşında kaybettiğimiz Özgecan Aslan kadınların bir simgesi oldu. Nefes almak isteyen, çalışabilmek, boşanabilmek, eğitim alabilmek ya da sadece sokakta dolaşabilmek isteyen kadınların yani Türkiye'deki tüm kadınların simgesi oldu.

Özgecan Aslan'la tüm illerden kadınların verdiği tepki, gösterdiği dayanışma ve güç, Türkiye'de tek bir kadının dahi öldürülmediği günlere varacağımızın göstergesidir.

İşte bu güçle çağırıyoruz: Türkiye'nin tüm illerinden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak 12 Haziran'da Tarsus Adliyesi'nde olacağız. Tüm kadınları da bizimle beraber kadınların davası için orada olmaya çağırıyoruz.

İl il otobüs bilgileri (güncellenecektir): 

İstanbul: 11 Haziran 19:00 TepebaşıTRT önü

Ankara: 11 Haziran 00:00 Kurtuluş Parkı Vedat Dalokay Düğün Salonu önü