13 yaşındaki çocuğuna işkence eden kişi serbest bırakıldı
5.6.2015
13 yaşındaki çocuğun ebeveyni tarafından işkence edilip, mahkemece serbest bırakılmasına kadar olan sürece tanık olan avukat, eksisozluk.com adlı sitede süreci anlatarak toplumu tepki vermeye çağırdı.

Avukat, geçen hafta Baro tarafından Kağıthane Çocuk Karakolu’nda bulunan 13 yaşındaki kız çocuğunun, uyuşturucu bağımlısı babası tarafından 5 buçuk saat boyunca işkenceye maruz bırakılmış, sigara yedirilmiş, ıslatılmış ve bu süre içerisinde demir çubukla defalarca darp edildiğini bildirdi. 

 
İşkence eden kişi, çocuğunun fotoğraflarını hasmına göndererek "kendi çocuğuma neler yaptım, sana neler yapacağımı tahmin et" tarzı mesajlar attı. Ayrıca çocuğu hastaneye götürmemesi için annesini ölümle tehdit etti. Anne yine de çocuğu alarak hastaneye götürünce kendisi de "Sonun geldi, ölümün elimden olacak" şeklinde mesajlar aldı.
 
Çocuğa işkence eden babayla ilgili çocuğun hürriyetini tahdit, kasten yaralama, eziyet, öldürmeye teşebbüs, tehdit suçlarından şikayetçi olundu. Yakalanıp sulh ceza hakimliğine çıkarıldıktan sonra tüm bu suçları işleyen kişi salıverildi.
Avukat ayrıca topluma sosyal medyadan ulaşmaya çalışarak Aile Bakanlığı’na bu konuda toplumsal bir basınç oluşturulması gerektiğini ve taleplerinin suçlunun derhal tutuklanması olduğunu paylaştı.
 
Ekşi Sözlük üzerinden gelen son edit ise durumla ilgili şu bilgiyi veriyor: "arkadaşlar hepinize desteğiniz için teşekkür ederim. aile ve sosyal politikalar bakanlığı müsteşarı ebubekir şahin aradı ve kendisiyle görüştüm. devreye girerek, gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi. adımı vermeden twitter hesabından açıklama yapacağını söyledi. aynı şekilde aile bakanlığının avukatları da devreye girecek. tekrar ediyorum adıma bir şekilde ulaşanlar konuyu anonim devam ettirsin. ben konuyu takip edeceğim, savcıyla görüşeceğim, adamı tutuklatacağımıza da söz veriyorum. artık siz de yatın uyuyun lütfen."5.6.2015

Arjantin'de binlerce kadın "bir kadın daha öldürülmesin diye" yürüdü