Kadınlar Ankara'da Cansu Kaya için yürüdü
20.6.2015
Cansu Kaya için Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu bugün Ankara’da yürüyüş yaptı.

Sakarya Caddesindeki toplanan kadınlar Kadın Katillerine İndirim Yok sloganıyla yürüdü. Yürüyüşe etraftaki, kafelerde oturan insanlar da alkış ve ıslıklarıyla destek verdi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun çağrı yaptığı yürüyüşte kadınlar ‘’Kadın katillerine indirim yok,özgecan yasasını kazanacağız,Cansu Kaya’nın hesabını soracağız’’ diyerek tepkilerini gösterdi.  Kadınlar bir kez daha kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet cezasının yasalaşmasını başka kadınlar öldürülmesin diye yürüdü. 

Kadın katilerine ağırlaştırılmış müebbet yasalaşsın
Sakarya Caddesi’nden Yüksel İnsan Hakları Anıtı’na yapılan yürüyüşten sonra öldürülen Gönül Dileçi’nin yeğeni Burçin Dilekçi konuşma yaptı. 
 
Burçin Dilekçi “Sevgilisi istiyor kadını öldürüyor, kocası istiyor kadını öldürüyor. Kadınları öldürmek bu kadar kolay olmamalı. Kadın katillerine indirim verilmesin. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kadın katilleri için yasalaşsın istiyorum” dedi.

“Meclisin kapısında olacağız”
Son olarak Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Ankara temsilcisi Ayşen Kavas konuşma yaparak kadın katilerine indirim verildikçe kadınların öldürülmeye devam edeceğini ve kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaşması için meclise gideceklerini söyledi. “Kadın cinayetlerinden katiller kadar yasamızı rafta bekletenler de sorumlu. Artık bekleyecek vaktimiz kalmadı. Bekledikçe kadın kardeşlerimiz öldürülüyor. Biz kadınlar öldürülmesin diye, kadın katillerine indirim verilmesini engelleyecek yasamız için meclisin kapısında olacağız” dedi. 
Alkışlar ve sloganlar eşliğinde yürüyüş sonlandırıldı.