Sanatçılardan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na destek
20.6.2015
Kadın cinayetlerinin artması karşısında bir önlem alınmaması üzerine kadın sanatçılar kadın cinayetlerini durdurmak için sosyal medyadan ve eylemlerde destek verdiler.

Kadın cinayetlerine tepkilerini dile getiren kadın sanatçılar, düzenlenen kampanyalara destek istedi. Sanatçı Ceylan Ertem İstanbul'da Platformun eylemine katılarak, Özgecan Yasası için kadınlara destek verdi.

Oyuncu Beren Saat, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun “Kadın katillerine indirimleri kaldırın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını yasalaştırın” başlığıyla başlattığı imza kampanyasının linkini paylaştı.  Instagram sayfasından kampanyaya destek isteyen Saat, “Dün tecavüze uğrayıp, öldürülen, dereye atılan Cansu Kaya'dan sonra bugün de Arzu Köse kocası tarafından av tüfeğiyle öldürüldü! Kadının yaşama hakkı bile yok bu ülkede! Kadın katillerine indirim değil, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaşması talebimiz sürüyor! Sen de imzala!” notunu düştü.

Esra Erol, Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformunun Cansu Kaya için yapacağı yürüyüşle ilgili paylaşım yapan sunucu Esra Erol da, “Kaybettiklerimiz için kazanacağız. Müebbet ağırlaştırılmış ceza ve dahası kadın, çocuk sözkonusu olunca cezalar artmalı.” diye yazdı.

Gülben Ergen de, #CansuKaya #Cinayet #Kadın #Can #İnsanaDeğer tagleriyle yürüyüşle ilgili bilgiyi paylaştı.

Oyuncu Vildan Atasever de, “Cehaletin tek korkusu kadındır” dedi.

Oyuncu Ceyda Düvenci, Demet Evgar, sanatçı Demet Akalın da yürüyüşle ilgili paylaşımları retweetleyen isimler arasındaydı. Akalın, “Oda gelin olmak isterdi anne olacaktı elinden aldılar kıydılar. Allah yapanların belasını!” ifadeleriyle #KadınKatillerineAğırlastırılmısMueebbet tagine destek vermişti.