18 yaşındaki Sıdıka kayıp
25.6.2015
Kadın cinayetleri günbegün artarken devletin atmış olduğu bir somut adım yok. Şimdi de 18 yaşındaki Sıdıka Özdemir kayıp. Ailesi kızlarının hayatından endişe duyuyor.İzmir'de 5 gündür kayıp olan 18 yaşındaki Sıdıka Özdemir'in babası Aytekin Özdemir, "Kızımın hayatından endişeliyim. Birileri kızımı alıkoymuş olabilir. Kızımın sonu hunharca öldürülen Özgecan ve Cansu gibi olmasın. Yetkililer harekete geçsin" dedi

Konak ilçesi Basmane semitinde 17 yaşındaki kardeşi ve babası Aytekin Özdemir (43) ile yaşayan 18 yaşındaki Sıdıka Özdemir, cumartesi günü evden çıktı ve kendisinden bir daha haber alınmadı. Kızının hayatından endişe eden baba Aytekin Özdemir, durumu polise bildirdi.

Ancak 5 gün geçmesine rağmen kızının izine rastlayamadı. Acılı baba Aytekin Özdemir, kızının sonunun Mersin'de hunharca öldürülen Özgecan Aslan ve son olarak Muğla'da cinsel saldırıya uğradıktan sonra öldürülen Cansu Kaya gibi olmaması için yetkililerden yardım istedi.

"Kızımın telefonunu başkası açtı’’
Kızı ile en son cumartesi günü evde konuştuklarını dile getiren Özdemir, ''Evde oturuyorduk. Otururken kızım bana 'Baba Konak'a gideceğim arkadaşlarla buluşmaya' dedi. Ben de tamam deyip harçlığını verdim. Biz kızımla birlikte bir pastanede çalışıyoruz. Kızıma dedim ki, 'Saat 16.00 gibi pastanede ol, tatlı dökeceğiz.' Sonra kızımı gönderdim. Gidiş o gidiş. Kızım şu anda kayıp. Nerede olduğunu bilmiyorum. Hayatından endişe ediyorum. Beni yarı yolda bırakıp gitmez. Birileri alıkoymuş da olabilir. Arkadaşlarını tanımadığım için kimseden şüphelenemiyorum. Kaybolduğu gün gece 01.30 gibi kızımın telefonunu aradım, yetişkin bir kadın çıktı. 'Ben Seval, kızının arkadaşıyım' dedi. Ben de, 'Hayır sen kızımın arkadaşı olamazsın, sen onunla yaşıt değilsin' dedim. Ondan sonra telefon kapandı'' dedi.
 
‘’Yetkililerden yardım istiyorum’’
"Eğer kızımın sevdiği bir varsa ve onunla kaçtıysa gelsinler evlensinler, ben ona da karşı çıkmam" diyen Özdemir, ''Ne olur kızımı gören varsa polise bildirsin. Kızımın sonu Mersin'de vahşice öldürülen Özgecan Aslan ve Muğla'da tecavüz edilip öldürülen Cansu gibi olmasın. Benim kızım sağ salim evine dönsün. Alıkoyan biri varsa serbest bıraksın. Yetkililerden yardım istiyorum. Kızım çıkmazsa ortaya artık yaşamanın bir anlamı yok. İntihar edeceğim'' dedi.