Ahmet Boztaş indirim alamayınca temyizde kadınları suçladı
11.7.2015
Arzu Boztaş'ı kollarından ve bacaklarından 7 el ateş ederek vuran Ahmet Boztaş, kasten eşe karşı adam öldürmeye teşebbüs etmek suçundan üst sınırdan aldığı 20 yıl cezanın ardından temyize başvurdu. Ahmet Boztaş sunduğu temyizde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nu olayı toplumsallaştırmaya çalışmakla suçluyor.

 Boşanmak isteyen Arzu Boztaş'ı Ahmet Boztaş 2014'ün ekim ayında kollarından ve bacaklarından pompalı tüfek ile 7 el ateş ederek vurdu. Arzu Boztaş'a evlendiği günden beri şiddet uygulayan, zihinsel engelli bir kadına tecavüz eden Ahmet Boztaş ilk duruşmadan beri eşinin onu aldattığını söyleyerek ceza indirimi almaya çalışmıştı. Yalancı tanıklar getirerek, ağlayarak, akli dengesinin yerinde olmadığına dair rapor isteyerek indirim alma çabaları boşa çıkan Ahmet Boztaş, aldığı cezanın üzerine bir de temyiz davasına başvurdu.

Platformu kendisini linç ettirmekle suçladı

Ahmet Boztaş, sunduğu temyiz dilekçesinde davayı başından beri takip eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nu hedef göstererek “katılan tarafın duygusal, kadınsal ve sairkonuşmalarının etkisinde kaldığı inancındayız. Kovuşturmanın her evresine gazeteciler ve televizyoncularla gelmişlerdir ve yargılamayı etkilemeye çalışmışlardır” cümlelerine yer verdi. Aynı zamanda eşini 7 kez ateş ederek sakat bırakan Boztaş yazdığı mektupta Platformu kendisini linç ettirmekle suçladı.

Ahmet Boztaş, Temyiz Mektubu’nda ölüm olmadığını da belirterek, yaralanan Arzu Boztaş’ın televizyonlara çıkmasını gerekçe göstererek indirim istiyor.

Temyiz Dilekçesi şu şekilde;