Gonca Özbulduk evi terk ettiği bahanesiyle öldürüldü
12.7.2015
Aksaray'da evi terk ettiği bahanesiyle 29 yaşındaki Hakan Özbulduk, pompalı tüfekle 31 yaşındaki Gonca Özbulduk'u ve kayınbiraderinin eşi 32 yaşındaki Filiz Yazgı'yı öldürdü. 60 yaşındaki kayınvalidesi Sevda Yazgı'yı ağır yaraladı.

Ortaköy İlçesi’ne bağlı Kümbet Köyü’nde Gonca Özbulduk iki hafta önce Hakan Özbulduk ile aralarındaki şiddetli kavganın ardından çocuklarını alıp evi terk etti.

 
Dün akşam 23.30 sıralarında Hakan Özbulduk ailesinin yanına dönen Gonca Özbulduk’u ve çocuklarını eve zorla geri getirmek için kayınvalidesi Sevda Yazgı’nın evine silahla gitti. Sevda Yazgı, kızının ve torunlarının artık kendi yanında kalacaklarını söyledi, Gonca Özbulduk ise terk ettiği eve dönmeyeceğini söyledi.
Çıkan tartışma sonunda Hakan Özbulduk yanında getirdiği pompalı tüfekle kayınvalidesi Sevda Yazgı, eşi Gonca Özbulduk ve kayınbiraderinin eşi Filiz Yazgı’ya ateş etmeye başladı. Gonca Özbulduk ve Filiz Yazgı olay yerinde can verirken, Sevda Yazgı da ağır yaralandı.
 
Kaldırıldığı Aksaray Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Sevda Yazgı’nın hayati tehlikesi devam ediyor. Gonca Özbulduk ve Filiz Yazgı otopsi için aynı hastaneye götürüldü.12.7.2015

Türkiye Yürütmesi yaz kış iş başında: "Özgecan Yasası çıkacak, başka yolu yok"