'Alaattin Çakıcı'nın oğlu kızımı öldürecek'
23.7.2015
Kız arkadaşı M.Ç'ye şiddet uygulayarak hastanelik eden Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik, iddialara göre şimdi de M.Ç'yi alıkoyuyor.

Onur Özbizerdik’in döverek hastanelik ettiği M.Ç.'nin annesi Z.O, kızı için kayıp başvurusunda bulundu. Özbizerdik, şiddet uyguladığı M.Ç.’nin şikâyetini geri almasının ardından savcılığa giderek ifade vermiş ve serbest kalmıştı. Habertürk'ün haberine göre, M.Ç'nin annesi Z.O. şöyle konuştu:

 
“Onur dün yine aradı, ‘Bak yine paraladım parçaladım’ dedi. Sonra kızım aldı, ‘Anne kurtar beni, öldürüyor beni, ölüyorum anne’ dedi. Hemen aldılar elinden telefonu. Tekrar aradım açmadı. Kızımı bulamıyorum. Öldürecek kızımı. ‘Annemi öldürdüler bende onu öldüreceğim’ demişti.”

Kızımı öldürecek
Z.O., “Yakasını bırakmıyor kızımın. Beni 2.5 ay boyunca günde 50 kere aradığı için ruh tahlilini yapabilirim. Onun tedavi olabileceğini bile sanmıyorum” dedi. Kızının şikâyetini geri çekmesiyle ilgili olarak ise, “Şikâyeti geri aldıran avukatı tanımıyoruz. Kızımın ‘Sevgilim vardı, ondan kıskandı. Ben hak ettim dayağı’ dediğine inanmıyorum, Kızım öyle bir şey demez. Bir anne olarak yemin ederim o ifadeyi kızım vermedi. Kızım kaçırıldı. Gece gündüz ölüsü gelecek bana diye düşünüyorum, Ciğeri yanan bir anne olarak söylüyorum bunu” diye konuştu.