Cansu Kaya'nın failleri için ağırlaştırılmış müebbet istendi
28.7.2015
Savcılık,Muğla'da öldürülen 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın failleri olan iki sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

14 Haziran'da, garson olarak çalıştığı Dalyan Mahallesi'ndeki restorandan ayrıldıktan sonra üç gün haber alınamayan ve öldürüldüğü ortaya çıkan Cansu Kaya'ya yapılan ilk otopside, cinsel saldırı bulgularına rastlanırken, boğulduktan sonra cansız bedeninin suya atıldığı ortaya çıkmıştı.

 
Failler N.D. ve M.P.Ç. hakkında Cumhuriyet Savcısı Sadullah Gümüş tarafından iddianame hazırlandı. Adli tıp raporunun Ortaca Cumhuriyet Savcılığı'na ulaşmasıyla birlikte Savcı Gümüş, sanıklar N.D. ve M.P.Ç. hakkında hazırladığı iddianamede "canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. 
Savcı Sadullah Gümüş, iddianameyi Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundu. İddianamenin kabul edilmesi durumunda ilk duruşmanın adli tatil sonrası yapılacağı öğrenildi. Öte yandan Kaya ailesiyle görüşen bir grup avukatın ücret almadan davada görev almak istedikleri belirtildi.