Deniz Aktaş davasının ikinci duruşması görüldü
7.8.2015
Antalya'da öldürülen Deniz Aktaş’ın davasının ikinci duruşması görüldü.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun takipçisi olduğu Deniz Aktaş davasının ikinci duruşması Antalya Adliyesi'nde görüldü.Sanık Lokman Barış Çelik hakkında, 'kasten öldürme' suçundan 'ağırlaştırılmış ömür boyu hapis' talebiyle dava Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. 

Dava 1 Ekim'e ertelendi. Davanın ardından Deniz Aktaş'ın ailesiyle beraber Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu bir basın açıklaması yaptı.

"Katillerin indirim almaması için mücadele edeceğiz"

Deniz Aktaş'ın annesi ise “Katillerin indirim almaması için sonuna kadar savaşacağıız, mücadele edeceğiz. Devlet katilleri koruyor, kızımı kasten ve planlayarak öldürdü.” dedi. 

Platform temsilcilerinden Fadik Temizyürek hakim ve savcıların tutumları için “İşte Bülent Arınç’ın hakim ve savcıları, sorulan herhangi bir soruya bile tahammül edemiyorlar. Mücadelemiz devam edecek ve mutlaka kadın cinayetlerini önleyeceğiz ve durduracağız .” diyerek davanın takipçisi olduklarını ifade etti.

Platform avukatı İpek Bozkurt “Erkek adalet var, biz gerçek adalet istiyoruz. Hukuk mücadelemizi sekteye uğratmak isteyen bir adalet sistemi ile de mücadele ediyoruz. Hakim ve savcılar ‘avukat hanım bunlara ne gerek var’ diyerek bizi sindiremezler. Mücadelemiz devam ediyor.”  dedi