Şile çöplüğünde bulunan Güneş'in katili yakalandı
26.8.2015
İstanbul Şile'de bir çöp konteynerında cesedinin parçaları bulunan Güneş K.'nın isimli kadının, erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. 2013 yılından bu yana AKP hükümetinin masasında bekleyen Özgecan yasası çıkmış olsaydı nice Güneşlerin yaşaması sağlanabilirdi.

İstanbul Şile'de bir çöp konteynerında 13 ağustosta cesedinin parçaları bulunan Güneş K.'nın, erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı, Güneş K.'nın cesedini 4 saatte parçalayarak 3 ayrı konteynere attığını itiraf etti.

11 Ağustos'ta yakınları tarafından kayıp başvurusu yapılan Güneş K.'nın daha önceki erkek arkadaşı Ali K. tarafından, kendisinden ayrılmak istediği için bıçakla yaralandığını belirledi. Katil zanlısı kendini aklamak için önce Güneş’in Ali tarafından tehdit edildiği için kendisine geldiğini söyledi.
 
Güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Güneş K.'nın en son erkek arkadaşı Bayram F.'nin evine girdiği ve çıkmadığı tespit edildi. Gözaltına alınan Bayram F. "Ali, Güneş'i tehdit ediyordu. Bana geldi, çok korkmuştu. Kaçmak için para istedi, kameralara görünmemek için arka kapıdan çıktı." dedi.
 
Ali K hakkında hiçbir delil bulunamayınca suçunu itiraf eden Bayram F., "Güneş ile evlenme planları yapıyorduk. Benden 27 bin lira para almıştı. O gün de yanıma gelerek Ali'den kaçmak için para istedi. Veremeyeceğimi söyleyince, beni rezil etmekle tehdit etti. Kafasına odunla vurdum, öldüğünü görünce şok geçirdim." şeklinde ifade verdi. Her kadın katili gibi, ceza indirimlerini nereden alacağı konusunda ustalaştığı gözlerden kaçmadı. Özgecan yasası olarak adlandırılan caydırıcı ceza düzenlemesinin kadınlar için hayat memat meselesi olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.