Remziye Eripek'in katili öldürmek için dövmemiş
26.8.2015
Bağcılar'da 2 Mayıs 2014 günü yaşanan olayda garsonluk yapan Celal Eripek'in, kaymakamlıktan alınan yardım parası nedeniyle tartıştığı eşi Remziye Eripek’i, 69 santimlik sopa ile döverek ölümüne neden olduğu gerekçesi ile yargılandığı davadan aldığı 3 yıl 4 aylık hapis cezasının gerekçeli kararı yazıldı.

İstanbul Bağcılar’da 2 Mayıs 2014 günü yaşanan olayda garsonluk yapan Celal Eripek’in, kaymakamlıktan alınan yardım parası nedeniyle tartıştığı eşi Remziye Eripek’i, 69 santimlik sopa ile döverek ölümüne neden olduğu gerekçesi ile yargılandığı davadan aldığı 3 yıl 4 aylık hapis cezasının gerekçeli kararı yazıldı. Kararda, Celal Eripek’in eyleminin “kasten öldürme değil, kasten yaralamak suretiyle ölüme sebebiyet vermek” suçunu oluşturduğu belirtildi.


Kadın katili serbest bırakıldı
Eripek’in kronik kalp ve damar hastası olan eşinin bu rahatsızlığından haberinin olmadığı, bu nedenle “Kasten öldürme ve yaralamaya neden olma” suçundan değil de “Taksirle ölüme veya yaralanmaya neden olma” suçundan 4 yıl hapis cezası verildiğini açıkladı. Sanığın iyi halini dikkate alan mahkeme bu cezayı 3 yıl 4 aya indirdi. Mahkeme, tutuklu kaldığı süreyi gerekçe göstererek Celal Eripek’i tahliye etti.