Kübra Eken'in davası Kartal Adliyesi'nde görüldü
30.9.2015
Şüpheli bir şekilde beyin kanaması geçiren ve bilinci yerine geldiğinde sorumlusunun kocası olduğunu söyleyen spiker Kübra Eken'in 3.duruşması bugün Kartal Adliyesi'nde görüldü.Önceki duruşmada istenilen telefon ve Kübra Eken'in ilk ambulans kayıtları bu davada da sunulmadığı için mahkeme 4 Şubat'a ertelendi.

Şüpheli bir şekilde beyin kanaması geçiren ve kendine gelmesinin ardından sorumlunun kendisini darp eden eşi Neptün Eken olduğunu söyleyen Kübra Eken’in duruşması bugün Kartal Adliyesi’nde görüldü.

Önceki duruşmada istenilen durumun aydınlatılması için telefon kayıtları alınacak ve Kübra Eken'in ilk ambulans kayıtları istenecekti ancak bu duruşmada bu kayıtlar mahkemeye getirilmedi.Bir dahaki duruşmada bu kayıtlara göre karar verileceği belirtildi.

Aileden Kübra’nın abisi Önder Yelkenci konuştu.Yelkenci davanın ağır cezada yargılanmasını talep etti.Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da gerçeklerin açığa çıkması,adaletin sağlanması için Kartal Adliyesi’ndeydi.

Platform adına Hilal Türkben ‘’ Gerçeğin açığa çıkması gerekiyor.Adli tıpın daha hızlı hareket etmesi gerekirken söz konusu bir kadın olunca ağırdan alınıyor’’ diye konuştu.Platform hukukçusu İpek Bozkurt da ‘’Davanın ağır cezada görülmesi gerekiyor.Geç gelen adaletin de gerçekten adalet sağlamıyor.Adaletin hızlı tecelli etmesi ve Kübra için gerçeğin de hızla ortaya çıkarılması gerekiyor’’ dedi.