Özlem Selek'in davasında kadın hareketi kazanımları
14.10.2015
Afyonkarahisar'da öldürülen Özlem Selek'in davası 7 Aralık 2015 tarihine ertelendi. Duruşmada Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun mahkemeye sunduğu taleplerin kabul edilmesiyle, davada kadın hareketi adına olumlu adımlar atılmış oldu.

Ölüm sebebinin patalojik olduğu yani tansiyon, beyin kanaması gibi durumlardan kaynaklanacağı iddia edilen Özlem Selek için ailesi ölmeden 3 gün önce katil zanlısı olan koca tarafından darp edildiğini açıklamıştı. Bu konuya dair Adli Tıp Kurumu verdiği raporda bir açıklık getiremedi ve durum şaibeli olarak devam ediyor.

 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Burcu Karefil ise duruşmaya ilişkin şunları aktardı:
 
“Mahkemeden Özlem’in hamileyken kontrole gittiği hastane kayıtlarına bakılmasını ve beyin kanamasını iddia eden doktorların tanık olarak dinlenmesini talep ettik. Önümüzdeki duruşmada bunların yapılması gerekiyor, mahkeme taleplerimizi kabul etti. Bunun dışında karşı taraf avukatları platformumuzun mahkemeden çıkarılmasını istedi; ancak reddedildi. Mahkeme tutuksuz yargılanan şüphelinin mahkemeye getirilmesine karar verdi.” 
 
Özlem Selek’in davası 7 Aralık 2015 tarihinde Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 09:30’da görülecek.14.10.2015

Dilay Gül ve Neriman Hügül kardeşlerimizin davası davamız, aileleri ailemizdir