11 yıl önce boşandığı eski kocası tarafından öldürüldü
26.10.2015
Mersin'de bir kişi 11 yıl önce boşandığı Şenay Öz'ü sokak ortasında öldürdü. Vücuduna dört kurşun isabet eden kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polisin olay yerine gelmemesi sonucu çevrede bulunan yurttaşlar katili yakalayıp polise teslim etti.

Arkası kesilmeyen kadın cinayetlerine Mersin'in Toroslar ilçesinde bir yenisi eklendi. Şenay Öz, kızı ile birlikte evine giderken yolda 11 yıl önce boşandığı Ali K. ile karşılaştı. Ali K., süren kısa süreli tartışmanın ardından belinden çıkardığı tabanca ile kızlarının önünde ateş açtı. Boynuna ve göğsüne yakın mesafeden isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Şenay Öz, Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şenay Öz burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Katil: “Hesap mı vereceğim”

Kadın katillerine uygulanan indirimler  ve “ağırlaştırılmış müebbetin” yasalaşmaması kadın katillerinin neredeyse sırtını sıvazlıyor. Şenay Öz’ü öldüren katil Ali K.’nın sözleri bunun en somut örneklerinden biri.  Ali K., bir gazetecinin "Neden yaptınız?" sorusuna,  "Sana ne, hesap mı vereceğim?" şeklinde yanıt verdi.