Eski eşi tarafından öldürülen Seda Camgöz davası Yalova'da görüldü
27.10.2015
Yalova'da eski eşi tarafından sokak ortasında 9 yerinden bıçaklanarak öldürülen Seda Camgöz'ün davası bugün Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi kadınlar Seda Camgöz'e adalet için duruşmaya katılırken, İzmir Mağdur Boşanmış Babalar Derneği ise katilin beraatını istedi. Bunun üzerine Seda'nın aile yakınları dernek başkanına tepki gösterdi.

Bugün saat 14:11’de Yalova Adliyesi’nde görülmeye başlanan Seda Camgöz duruşmasında taraflar dinlendi. Duruşmaya telekonferans yoluyla katılan katil zanlısı Bülent Diler yine Seda'nın babası Hüseyin Camgöz'ü suçladı.

Duruşma esnasında Mağdur Boşanmış Babalar Derneği de davaya müdahil olmak için dilekçe verdi; ancak bu talep hakim tarafından reddedildi.  Duruşmada Seda'nın katilinin abisi ve annesi de dinlendi. Duruşma bir önceki celsede istenen raporun mahkemeye ulaşmamış olmasından ve delil olarak incelenmesi için verilen katilin cep telefonunun bilirkişilerce incelenmesi için 15 Şubat saat 13:30’e ertelendi.

Duruşma çıkışında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına basına açıklama yapıldığı esnada İzmir Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, basın açıklamasına: "Biz de babanın yanındayız. Ona destek veriyoruz… Sanığın beraatını istiyoruz" sözleriyle tacizde bulunması üzerine aile yakınlarından birisi ile dernek başkanı arasında tartışma çıktı.

Seda'nın babası Hüseyin Camgöz de bu esnada Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen’e sözlü tepki gösterdi. 

Bu durumun ardından Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Seda Camgöz'ün davasının takipçisi ve destekçisi olduğunu, hiçbir şeyin cinayete sebep oluşturamayacağı ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ettiğini ifade etti.