Serbest bırakıldı, bu sefer öldürdü
8.11.2015
Muğla'nın Dalaman İlçesi'nde, eşinin kendisini aldattığı söylentisi üzerine kısa süre önce bir kişiyi yaralayan, önce tutuklanıp, ardından tahliye edilen 45 yaşındaki A.Y. (Ali Yaşar) silahla ev bastı. Eşiyle bağlantılı olduğunu düşündüğü iki kişiyi vurdu. 1 kişi öldü bir kişi ağır yaralı.

 İddiaya göre, eşiyle ilişkileri olduğu söylentilerine adı karışan iki erkeğin evini basan, ancak onları bulamayınca yakınlarına ateş açan saldırgan; bir kişiyi öldürdü, bir kişiyi ise yaraladı. 

Jandarmayla çatışmaya da girip ormanlık alanda izini kaybettiren zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.  Dalaman'ın Gürköy Mahallesi'nde yaşayan emekli madenci, üç çocuk babası A.Y., 25 gün önce söylenti üzerine, eşinin kendisini aldattığını düşündüğü evli ve bir çocuk babası Ü.B.'yi (Ünal Barın) (35) av tüfeğiyle her iki bacağından da yaraladı. Tutuklanan A.Y., geçen çarşamba günü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

A.Y dün saat  22.00 sıralarında, aynı söylentilere adı karışan evli ve bir çocuk babası H.K.'nin (Hasan Kara) (33) evini av tüfeğiyle basan A.Y., bulamayınca annesi Nazike Kara'yı (60) göğsünden yaraladı. Ardından aynı mahallede oturan, ilk olayda yaraladığı Ü.B.'nin evine yöneldi. Pencereyi kırarak eve giren ancak Ü.B.'yi bulamayınca içeride rastgele ateş açtığı öğrenilen A.Y., aradığı adamın babası Ali Baran'ı (70) göğsünden ve başından av tüfeğiyle yaralayarak kaçtı. İhbar üzerine her iki olay yerine de sağlık ve jandarma ekipleri gitti. Yapılan kontrolde, Nazike Kara'nın öldüğü belirlendi. Ağır yaralanan Ali Baran ise ambulansla Ortaca Özel Yücelen Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalesi sonrasında Ali Barın, ambulansla Fethiye Özel Esnaf Hastanesi'ne sevk edildi. Barın'in hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi. 

Olayın ardından mahalledeki ormanlık alanda jandarmanın takip ettiği A.Y.'nin, güvenlik güçleriyle çatışmaya girip, izini kaybettirdiği öğrenildi. Zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Koruma istemişler

Ali Barın'ın akrabası olan Nizam Korkmaz, "A.Y. önce Ü.B.'yi yaraladı, cezaevine girdi. Kısa süre sonra da çıktı. Dışarıda olan A.Y. hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu adam bizi öldürecek ya bunu içeri alın ya da bizi koruyun demelerine rağmen, 'Bizim yapacak bir şeyimiz yok kendinizi koruyun' diyorlar. Ve bu gün bu olay başımıza geldi" dedi.

 
7.11.2015

Bakanlık, kadın cinayetlerinin nedenlerini gizlemeye çalışırken, bir kadın daha işkence edilerek 2 gün hapsedildi