Zeynep'in babası kızını yakan adamın peşinde
8.11.2015
Kadın cinayetleri ile ilgili hiçbir adım atılmadığı, kadına yönelik şiddet cezasız bırakıldığı için kadınların yaşam hakkı her geçen gün ellerinden alınmaya devam ediyor. İstanbul'da 23 Ekim günü Küçükçekmece'de bir kadın eşi tarafından kaynar suyla yakıldı. Kadın babasının çabaları ile kurtarıldı.l

Küçükçekmece'de oturan Zeynep E, kocası tarafından kaynar suyla yakıldı. Yunus E, vücudunun büyük bölümünde yanıklar olan karısını 2 gün evde hapsetti.  Zeynep E.'nin bir şekilde babasına kısa mesaj atmasıyla ortaya çıktı. Zeynep E. bir şekilde ele geçirdiği cep telefonu ile babasına "Ölüyorum kurtar beni" diye mesaj attı. Bunun üzerine çiftin evine gelen baba İlhan E, kızını yaralı halde buldu. Çağırılan ambulansla Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi'ne götürülen Zeynep E. yoğun bakımda tedaviye alındı. 

 
Baba mücadeleyi bırakmayacak

Baba İlhan E, Kartal Anadolu Adalet Sarayı'na giderek Yunus E. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olay üzerine harekete geçen Cinayet Büro Amirliği ekipleri Yunus E.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler dün akşam saatlerinde şüpheli kocanın Küçükçekmece'de gizlendiği adrese baskın düzenledi. Gözaltına alınan Yunus E. sorgulanmak üzere Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Zeynep'in ve ailesinin yanındayız

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun da harekete geçtiği olayla ilgili soruşturma başladı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu verilen cezaların caydırıcı olmamasından ve kadınların etkin bir şekilde korunmamasından kaynaklı kadın cinayetlerinin önüne geçilemediğinin altını çizerek Zeynepler için mücadele edeceklerini açıkladı.