Son iki günde üç kadın cinayeti işlendi
12.11.2015
Son iki günde Türkiye’nin üç ayrı yerinden kadın cinayeti haberi geldi. Hikaye ise yine aynı, kendi hayatları ile ilgili, kendi kararlarını vermek isteyen kadınlar erkek şiddetinin en vahşi tarafıyla yüz yüze geliyorlar.

Hazal Atmaca boşanmak istediği eşi tarafından öldürüldü

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşayan Hazal Atmaca boşanmak istediği eşi tarafından öldürüldü. Emrah Çakır'dan ayrılmak isteyen 25 yaşındaki Hazal Atmaca, 14 aylık bebeğini alarak Eskişehir'de yaşayan ailesinin yanına gitti. Barışmak istediğini söyleyen Emrah Çakır, Hazal Atmaca'yı Eskişehir'den Darıca'ya götürdü. Ardından Hazal Atmaca'yı silahla vurdu ve kaçtı. Genç kadın hayatını kaybetti. Bu arada, Hazal Atmaca'nın annesinin, Eskişehir'de polisi aradığı, damadı Emrah Çakır'ın zorla kızını götürdüğünü ve kızının hayatından endişe ettiğini söylediği ortaya çıktı.

Sonay Demir sevgilisi tarafından öldürüldü

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, Sonay Demir sevgilisi tarafından öldürüldü. Güray U., sevgilisi Sonay Demir’in çalıştığı mekana arkadaşı Şaban M. İle geldi. Burada Sonay Demir ile tartışmaya başlayan Güray U., yanında bulunan ruhsatsız tabancasıyla Sonay Demir’in kafasına ateş etti ve kaçtı. Sonay Demir kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Derya Ülker ve babası boşandığı eşi tarafından öldürüldü

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, Derya Ülker ve babası İsmail Ülker sokak ortasında Derya Ülker'in boşandığı eşi H.Ö. tarafından öldürüldü. H.Ö., bir süre önce boşandığı eşi Derya Ülker ve babası İsmail Ülker ile sokakta tartışmaya başladı ardından yanında getirdiği pompalı tüfekle her ikisine de ateş etti. Vücutlarının çeşitli yerlerinden vurulan baba İsmail Ülker olay yerinde, Derya Ülker ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
12.11.2015

Manisa'da kadın cinayeti: Eski eşini ve kayınpederini sokak ortasında öldürdü