13 yaşındaki çocuğun tecavüze uğradığı hamile kalınca anlaşıldı
12.11.2015
13 yaşındaki R.A.'nın 5.5 aylık hamile olduğunun anlaşılması üzerine tecavüze uğradığı ortaya çıktı. R.A. devlet korumasına alınırken tecavüzle suçlanan 3 şüpheli tutuklandı.

R.A., geçen yıl ekim ayında kuzeni 19 yaşındaki Emre B. ve 2 arkadaşıyla mantar toplamaya gitti. Emre B. arkadaşlarını farklı bir bölgeye gönderip, R.A.'yla yalnız kaldı. Emre B. iddiaya göre ağaçların arasında zorla yere yatırdığı R.A.'ya tecavüz etti. Emre B. sonrasında kimseye bir şey anlatmaması için R.A.'yı tehdit etti. Korkan R.A. ailesine yaşadıklarını anlatamadı. Geçen nisan ayında R.A.'nın teyzesinin kocası 47 yaşındaki Ergün O. da Emre B.'den yaşananları öğrendi. Şikayetçi olmak yerine olayı kimseye anlatmayan Ergün O. da yalnız kaldığı sırada R.A.'nın evine girerek küçük kıza tecavüz etti. 

 
R.A.'nın turizm işçisi olarak çalışan ağabeyi 24 yaşındaki E.A. izin gününde arkadaşı 23 yaşındaki Adem B. ile ailesini ziyarete geldi. R.A.'nın gündüzleri evde yalnız olduğunu anlayan Adem B. de birkaç hafta sonra eve gelerek farklı günlerde küçük kıza 2 kez tecavüz etti.
 
Yaşananları kimseye anlatamayan R.A.'nın 15 gün önce mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı. Babası 7 Kasım'da R.A.'yı hastaneye götürdü. Burada yapılan muayenesinde küçük kızın 5.5 aylık hamile olduğunu öğrenen baba kimseye bir şey söylemeden eve dönerken, hastanenin ihbarda bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.
 
R.A.'yı evden alarak karakola götüren jandarma ekipleri, yaşananları anlatmasını istedi. Küçük kızın her şeyi anlatması üzerine R.A'nın kuzeni Emre B., teyzesinin kocası Ergün O. ve ağabeyinin arkadaşı Adem B. gözaltına alındı. Sorgularının ardından 3 şüpheli Adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet savcısı tarafından nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı.
 
Olaya ilişkin soruşturmayı sürdüren jandarma küçük kıza tecavüz eden başka biri olup olmadığını araştırıyor. R.A.'nın kuzeninin tecavüzünden sonra yaşananların kulaktan kulağa yayıldığı, ancak durumdan ailesinin haberinin olmadığı iddia edildi.13.11.2015

Trabzon'da kadın cinayeti: Ayrı yaşadığı eşini ve yanında gördüğü adamı öldürdü