Polis, haber takibi yapan Jinha'nın kadın muhabirlerini gözaltına aldı
14.11.2015
İstanbul’da Alman ve İngiliz konsoloslukları önünde yapılan protesto eylemine saldıran polis, aralarında haber takibi yapan JİNHA muhabirleri Öykü Dilara Keskin ve Ceren Karlıdağ’ın da bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı.
İstanbul’da, Antalya’da yapılacak G20 zirvesini ve Silvan’da süren devlet terörünü Alman ve İngiliz konsoloslukları önünde protesto etmek için eylem gerçekleştirildi. Eylemi takip eden JİNHA muhabirleri Öykü Dilara Keskin ve Ceren Karlıdağ haber takipi yaptıkları sırada gözaltına alındılar.
 
Jinha Muhabiri Zehra Doğan; Keskin ve Karlıdağ’ın İngiltere Konsolosluğu önünde darp edilerek gözaltına alındığını ve kendilerine hakaretler yağdırıldığını söyledi.
 
Zehra Doğan gazeteciler üzerindeki baskıları şöyle anlattı: 
 

“Geçtiğimiz hafta Beyza’yı ters kelepçelemişlerdi ve ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişlerdi. Eskisi neydi onu tam anlamadık. Eskiden de böyleydi zaten. Biraz dozajını yükselttiler belki de. Evrensel, Gündem gazetelerine baktığımızda gazetecilerin nasıl katledildiklerini biliyoruz. Metin Göktepe’nin katledilmesini biliyoruz. Van’daki arkadaşlarımız Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanıyor. Arin Mirkan’ın dünyada paylaşılan fotoğrafından dolayı hapse atılabiliyor. Bunu soramıyoruz bile. Arkadaşlarımız Silvan’da, Cizre’de keskin nişancılar tarafından hedef alınıyor. Gazetecilerle beraber toplumun üzerinde de korku imparatorluğu üretmeye çalışıyorlar. Ancak biz korkusuz bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” 
13.11.2015

Trabzon'da kadın cinayeti: Ayrı yaşadığı eşini ve yanında gördüğü adamı öldürdü

14.11.2015

Yargıtay'dan, tecavüz davaları için önemli bir karar çıktı