Kadın cinayetine yardım edenler tutuklanmadı
17.11.2015
Son dönemlerde "saygın tutum" indirimi, "aşırı sevgi" indirimi gibi kararlar ile eleştirilerin hedefi olan yargı bugünde kadın cinayetini azmettiren abinin tutuksuz yargılanmasını yeterli buldu. Sık sık yurt dışına çıktığı bilinen sanık ile ilgili ekstra önlem alınmasına gerek bile duymadı.

İstanbul’da kocası tarafından öldürülen Emine Asan için adalet arayışı için Emine’nin ailesi ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcileri ikinci duruşmada bugün Çağlayan Adliyesi’ndeydi.

 
Emine Asan’ı öldürdüğü gerekçesi ile aranan Ayhan Asan halen yakalanmadığı için hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldı. Emine Asan’ın defalarca eşinden şiddet gördüğü, karakola başvurduğu, daha önce iki kolunun birden kırıldığının anlatıldığı mahkemede Emine’nin başına bir şey gelemsi halinde sorumlunun eşi Ayhan Asan’ın abisi olduğunu belirttiği bir yazıyı cüzdanında taşıdığı belirtildi. Ayhan Asan’ın abisi Altan Asan’ın Emine ile ilgili defalarca dedikodu çıkardığı ve cinayeti azmettirerek Ayhan’a silahı temin ettiği belirtildi. Ancak mahkeme aile ve avukatlarının taleplerini yersiz bularak, azmettiricinin tutuklu yargılanmasına gerek olmadığına karar verdi. Dava 1 Mart tarihine ertelendi. 17.11.2015

Muğla'da görülen Sedef Berberoğlu davasında savcıdan örnek mütalaa: Haksız tahrik indirimi uygulanmasın

17.11.2015

Deniz Aktaş'ın katili, Anne Figen Yetişkin'den ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformundan şikayetçi oldu