Mahkeme, gelinine tecavüz eden adamın tutuklanmasını reddetti
17.11.2015
Antalya'da gelini 35 yaşındaki S.Y.’ye tecavüz eden 64 yaşındaki Ali Y.'nin tutuklanma talebi reddedildi.

S.Y., 2012 yılı Şubat ayında evde kimse bulunmadığı sırada gelen kayınpederinin kendisine tecavüz ettiğini söyledi ve S.Y.'nin annesinin durumu öğrenmesi üzerine dava açıldı.

Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Ali Y. hakkında ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan dava açıldı. Karar duruşmasında suçsuz olduğunu söyleyen Ali Y., beraatını talep etti. Avukatı Nuray Sargın da müvekkilinin üzerine atılı suçu işlemediğini iddia ederek, "Suçun maddi ve manevi unsurları oluşmamıştır" dedi. S.Y.’nin avukatı Nevin Korkmaz ise sanığın cezalandırılıp hükümle birlikte tutuklanmasını talep etti.

Takdir indirimi uygulandı

Mahkeme, tutuksuz yargılanan Ali Y.’yi önce 7 yıl hapse mahkum etti. Sanık eylemi gelinine karşı işlediği için cezayı yarı oranında artırıp 10 yıl 6 aya çıkaran mahkeme, olay nedeniyle S.Y.’nin ruh sağlığı bozulduğu için cezayı 12 yıla yükseltti. Ancak mahkeme, sanık hakkında takdir indirimi uyguladı ve cezayı 10 yıla düşürdü.

Tutuklama talebi reddedildi

Ayrıca mahkeme sanığın tutuklanma talebini de reddetti ve Ali Y.’nin adli kontrol altına alınması ve yurtdışına çıkışının yasaklanmasına karar verdi.

Duruşma çıkışı açıklama yapan S.Y., sanığa takdir indirimi yapılmasına ve tutuklanma talebinin reddedilmesine üzüldüğünü söyledi.
17.11.2015

Deniz Aktaş'ın katili, Anne Figen Yetişkin'den ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformundan şikayetçi oldu

17.11.2015

Ayten Şen davasında deliller karartıldı, sanık özel harekat polisi beraat etti