25 Kasım'da, kadın cinayetlerinde indirim uygulayan adalet sistemine karşı siyah çelenk
25.11.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında, kadın cinayetlerinde uygulanan indirimleri protesto etmek için İstanbul'da Çağlayan Adliyesine ve Ankara'da Adalet Bakanlığı önüne siyah çelenk bıraktık.

İSTANBUL

Üzerinde “Kadın cinayetlerinde indirim uygulanan her gün adalet ölüyor” yazılı çelenk, İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi ve CHP Kadın Kollarının da katılımıyla Çağlayan Adliyesine bırakıldı. Eylemde konuşma yapan Kadın Cianyetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, üzerindeki takım elbiseyi basın mensuplarına göstererek, kadın katillerinin aldığı iyi hal indirimlerine dikkat çekti. Eylemde konuşan Platform Avukatları İstanbul Sözleşmesinin etkin uygulanmasını ve kadın katillerine indirimlerin uygulanmaması gerektiğini dile getirdiler.

 

ANKARA

Adalet Bakanlığı önüne bırakılan siyah çelenk ile kadın cinayetlerinde uygulanan indirimler protesto edildi. Adalet Bakanlığı önünde konuşan CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, “Öldürülen kadınların birer rakam olarak anılmasını istemiyoruz.” dedi.

 

 
24.11.2015

Minibüsüne binen kadını, "İkinci bir Özgecan olayı neden olmasın" diye tehdit eden şoföre beraat verildi