25 Kasım'da pek çok ilde kadın katillerine indirimler uygulanmasın diye eylemdeydik
26.11.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde kadın katillerine indirim uygulanmasın diye Eskişehir, Adana, Muğla, Akhisar, Amasya ve Tekirdağ'da eylemdeydik.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de, Kanatlı alışveriş merkezi önünden başlayan eyleme Eskişehir Anarşi İniyasitifinden ve Emekçi Hareket Partili kadınlar destek verdi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de arkadan yürüyerek kadınlara destek verdi.  Kadınlar, daha fazla kadın cinayeti haberi almak istemediklerini haykırdılar. Basın açıklamasında "Kadın cinayetlerinde katillere kravat taktıkları için, pişmanım dedikleri için iyi hal indirimi uygulanıyor. Tutku derecesinde sevdim dediklerinde saygın tutum indirimi uygulanıyor. Kadın cinayetlerinde ceza indirimi uygulanmamasının tek yolu indirimlerin uygulanmamasını yasal güvence altına almaktır. Yasa önerimiz hala mecliste bekletiliyor. Kadın cinayetlerinde caydırıcı cezalar verilmesi için önerimiz derhal yasalaşmalıdır" dendi.

ADANA

Adana'da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak, Adana Barosu ile birlikte basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya öldürülen Emine Ünsal'ın annesi ve yakınları, yine öldürülen Burcu Çiftçi'nin annesi Songül Özbek, Semire ve Ayşe Işık'ın ailesi katıldı. Platform, avukatlar ve aileler kadın cinayetleri davalarında verilen ceza indirimlerinin uygulanmamasını istedi.

AKHİSAR

AMASYA

DERSİM

GAZİANTEP

MUĞLA

TEKİRDAĞ
26.11.2015

Gençlik ve Spor Bakanı, Cevizlibağ Atatürk Kız Öğrenci Yurdu'ndaki taciz olaylarıyla ilgili açıklama yaptı