Bursa'da asılı halde 3 kadın cesedi bulundu; ilk akla gelen "intihar" oldu
26.11.2015
Bursa’da birbirinden bağımsız olaylarda, üç kadının cansız bedenleri asılı halde bulundu. Kadınların ölüm nedenleri hakkında net bir bilgiye ulaşılamazken; haber kaynakları, ölümleri "intihar" olarak duyurmayı tercih etti.

Nilüfer ilçesine bağlı Kurtuluş mahallesi sakinleri, ormanlık alanda bir kadın cesedi olduğunu farketti. İddiaya göre, bir süredir eşiyle tartışan 48 yaşındaki Gülcan Dengin sabah işe gitmek için evden ayrıldı. İşyerine gitmeyen Dengin’in, evinin karşısında bulunan ağaçlık alanda çamaşır ipiyle kendini ağaca astığı ileri sürüldü. Gülcan Dengin’in ailece görüştükleri bir kişiye ‘Günaydın Aşk’ yazılı mesaj attığı ve bu nedenle eşiyle tartıştığı öne sürülürken, çantasında Ayşe Kulin’in yazdığı ‘Hayat’ adlı kitabın içinde ise ‘Ne desem boş, çoktan yapmak istemiştim’ notu bulundu.

 
İkinci olay, Yıldırım ilçesi Çınarönü mahallesinde yaşandı. Ailesi ile oturduğu sırada, “Arkadaşıma gideceğim” diyerek evden ayrılan 20 yaşındaki Bahar Bulut, evlerinin merdiven altındaki boşluğa çamaşır ipiyle asılmış halde bulundu. Bahar Bulut’un cesedi kardeşi tarafından farkedildi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından genç kadının cesedi otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
 
Üçüncü olay ise Osmangazi ilçesi Adalet mahallesinde meydana geldi. 33 yaşındaki Seçil Gürkonak, eşiyle yaşadığı evde mutfaktan geçen doğalgaz borusuna fuları ile asılı halde bulundu. Seçil Gürkonak’ın ailesi kızlarının herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığını söyledi.26.11.2015

Gençlik ve Spor Bakanı, Cevizlibağ Atatürk Kız Öğrenci Yurdu'ndaki taciz olaylarıyla ilgili açıklama yaptı

26.11.2015

Konya'da Doktor Seval Türkan erkek bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı