Nişanlısını öldüren adama hakim müebbet hapis cezası verdi, cezada indirim uygulanmadı
28.11.2015
Nişanlısı N.T.’yi öldüren Okan Açıkgöz’ün yargılandığı davada karar açıklandı. Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Açıkgöz’e kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme cezada indirim yapmadı. Mahkeme ayrıca, nişanlısını öldürdükten sonra cep telefonunu da alan Açıkgöz’e hırsızlık suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Karardan sonra, sanık yakınları öldürülen kadının ailesine saldırdı.

Nişanlısı N.T.’yi geçtiğimiz yıl 6 Temmuz’da öldüren 20 yaşındaki Okan Açıkgöz’ün davası 7. celsede karara bağlandı. Mahkeme, duruşma savcısının bir önceki celse verdiği mütalaaya uydu.

 
Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre mahkeme, Açıkgöz hakkında, kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca, nişanlısı N.T.’yi öldürdükten sonra üzerindeki cep telefonunu da alıp 200 liraya satan Açıkgöz’e, müebbet hapis cezasının yanı sıra, nitelikli hırsızlık suçundan da 5 yıl hapis cezası verdi.
 
Katilin ailesi öldürülen kadının ailesine saldırdı
 
Kararın açıklanması sırasında duruşma salonunda katilin ailesi öldürülen kadının anne ve babasına saldırdı. Polis, kavgaya karışan sanık yakınlarının ifadelerini aldı.
 
Av. Görgülü: "Adil bir karar oldu"
 
Öldürülen kadın N.T.'nin ailesinin avukatı Ali Görgülü, kararı "adil bir karar" olarak yorumladı. Mahkemenin verebileceği en ağır cezayı verdiğini anlatan Görgülü, “Kadınlara ve savunmasız insanlara yönelik bu türden suçların en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Yerinde bir karar oldu” şeklinde konuştu.
 
N. T.’nın cansız bedenine geçtiğimiz yıl Sakarya'da ormanlık bir alanda ulaşıldı. 20 yaşındaki N.T. 6 Temmuz günü nişanlısı Okan Açıkgöz (20) ile İstanbul’dan Sakarya’ya gitmişti. Dava dosyasında yer alan bilgilere göre, iki genç, evlenmelerine izin vermeyen ailelerinden kaçmak için Sakarya’ya geldi. Kent merkezine varmadan otobüsten inen çift ormanlık alana yöneldi. Katil Okan Açıkgöz'ün iddiasına göre, genç kadın nişanlısına bakire olmadığını söyledi. Katil Okan Açıkgöz, bu ifade sonrası kendini kaybettiğini ancak N.T.’nin nasıl öldüğünü bilmediğini belirtti. Yapılan otopsi işlemi sonrası ise N.T.’nin boğularak öldürüldüğü anlaşıldı.28.11.2015

Kadınlar, "Kadın erkeğin kölesidir" diyen gericileri Taksim'den kovdu