İstanbul Şişli'de, intihar denilen kadın cinayeti
29.11.2015
İstanbul Şişli’de, "intihar" ihbarıyla bir eve giden polis ekibi, ölen kadının ailesinden 5 kişiyi şüpheli sıfatıyla gözaltına aldı.

İntihar ihbarı üzerine Şişli Meşrutiyet Mahallesi’nde bir eve giden polisler, 21 yaşındaki Zehra Barlık’ın cesedini buldu. Tabancayla sağ şakağından başına giren 9 mm çapında bir mermiyle öldüğü belirlenen Zehra Barlık’ın cesedi Adli Tıp Kurumuna kaldırılırdı.

 
Evde yapılan aramalarda evin bazı odalarında kan lekesi ve evde içi kanlı bir bavul bulunduğu öğrenildi. Zehra Barlık’ınn ölümüne neden olan tabanca da evin kömürlüğünde bulununca çelişkili bilgiler veren babası Ergün Barlık, erkek kardeşi Ali Barlık, annesi Aslıhan Barlık, kız kardeşi Bahar Barlık ve dedesi Enver Barlık’ı şüpheli sıfatıyla gözaltına aldı.
 
Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliğinde ifadeleri alınan aile üyelerinin Ağabey Ali Barlık’ın kız kardeşini tabancayla vurduğunu, babanın da silahı kömürlüğe sakladığını söylemesi üzerine Baba Ergün Barlık ve oğlu Ali Barlık için savcılıktan ek gözetim izni alındı. Diğer 3 şüpheli ise serbest bırakıldı.