Konya'da, boşanmak istediği için vurulan kadın hayatını kaybetti
1.12.2015
Karaman'da evi terk edip Konya'daki annesinin evine yerleşen ve boşanmak istediği için eşi 44 yaşındaki Ali Balasar tarafından av tüfeğiyle vurularak ağır yaralanan 40 yaşındaki Huriye Balasar, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti.

Karaman'da oturan 4 çocuk annesi Huriye Balasar, eşi Ali Balasar ile yaşadığı şiddetli geçimsizlik sonucu geçen 23 Ekim günü evi terk edip Konya'daki annesi Fadim Yapıcı'nın yanına yerleşti. Ali Balasar da geçen cumartesi günü eşini eve dönmeye ikna etmek için kayınvalidesi Fadim Yapıcı'nın evine geldi. Eşini ikna edemeyen Ali Balasar, geceyi kayınvalidesinin evinde geçirdi. Ali Balasar, sabah uyandığında eşi Huriye Balasar'ı, yeniden eve dönmeye ikna etmeye çalıştı. Ancak eşinin olumsuz yanıt verip, boşanmak istediğini söylemesi üzerine "Bu yaşta boşanılır mı?" diyen Ali Balasar, otomobilinden tüfeğini alıp tekrar girdiği evde eşinin üzerine ateş açtı. 

 
Açılan ateş sonucu karnından ve göğsünden yaralanan Huriye Balasar, yere yığılırken Ali Balasar da hızla evden uzaklaştı. Kızını bulan Fadim Yapıcı, polis ve sağlık görevlilerine haber verdi.
 
Yaşam mücadelesini kaybetti
 
Ağır yaralı Huriye Balasar, ambulansla Meram Tıp Fakültesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olaydan sonra kaçan Ali Basar da polis merkezine gidip teslim oldu.
 
Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Huriye Balasar, yapılan tüm müdahaleye rağmen dün yaşamını yitirdi. Ali Balasar da dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.1.12.2015

Bursa'da kadın cinayetleri: Birbirine yakın iki arazide iki kadın bulundu