Aralık ayına altı kadın cinayeti ile girdik
1.12.2015
Aralık ayına girdiğimiz gün, bugün işlenen kadın cinayetleri ile birlikte son beş gün içerisinde altı kadın cinayeti işlendi. Kadınlar, ağabeyleri, eşleri, babaları tarafından öldürüldü intihar süsü verilmeye çalışıldı, bir çukura atıldı, yol kenarında bir arsaya bırakıldılar.

Özellikle son günlerde meydana gelen kadın cinayetlerinin ortak özellikleri, boşanmak istemek ve faili meçhul kadın cinayetleri olarak ortaya çıkmış oldu. Biz kadınlar da, üzerinden kimlikleri alınan, yol kenarına ya da bir kuyuya atılan ya da boşanmak istediği adam tarafından öldürülen kadınların davasının bizim davamız olduğunu haykırmaya, onların katillerinin bulunması ve haksız tahrik, iyi hal, aşırı sevgi veya saygın tutum indirimleri uygulanmadan yargılanmalarının önünü açacak yasal düzenlemenin peşinden gitmeye devam edeceğiz.

29.11.2015

Fatih’te bir kadın, evine giren  kimliği belirlenemeyen iki kişi tarafından öldürüldü

İstanbul Fatih'te, Özbekistan asıllı Türk vatandaşı Sanem İpek, kadın arkadaşlarıyla oturduğu sırada evine giren iki kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

İstanbul Şişli'de, intihar denilen kadın cinayeti

İntihar ihbarı üzerine Şişli Meşrutiyet Mahallesi’nde bir eve giden polisler, 21 yaşındaki Zehra Barlık’ın cesedini buldu. Tabancayla sağ şakağından başına giren 9 mm çapında bir mermiyle öldüğü belirlenen Zehra Barlık’ın cesedi Adli Tıp Kurumuna kaldırılırdı. Ağabey Ali Barlık kız kardeşini tabancayla vurduğunu, babanın da silahı kömürlüğe sakladığını söyledi.

30.11.2015

Bursa'da kadın cinayetleri: Birbirine yakın iki arazide iki kadın bulundu

Bursa'da, birbirine yakın iki arazide, pompalı tüfekle vurularak öldürülmüş iki kadının cansız bedeni bulundu. Soruşturmanın devamında öldürülen kadınların anne ve kızı olduğu ortaya çıktı. Katil ya da katillere dair henüz bir bilgi ise ortaya çıkmadı.

1.12.2015

Kayseri'de genç bir kadın vurularak öldürüldü ve cansız bedeni bir çukura atıldı

Kayseri’nin Özvatan İlçesi’nde, başından tek kurşunla vurulup çukura atılmış bir kadın bulundu. Jandarmanın yaptığı araştırma sonucu, kadının 24 yaşındaki 2 çocuk annesi Hülya Irmak olduğu belirlendi. Genç kadının katil ya da katillerine ait bir gelişme yok.

Konya'da, boşanmak istediği için vurulan kadın hayatını kaybetti

Karaman'daki evini terk edip, Konya'daki annesinin evine yerleşen ve boşanmak istediği için eşi 44 yaşındaki Ali Balasar tarafından av tüfeğiyle vurularak ağır yaralanan 40 yaşındaki Huriye Balasar, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Katil Ali Balasar tutuklandı.
2.12.2015

Almanya'da kadınlar, kadın cinayetlerini ve çözümlerini konuştu