Platform Gaziantep'te Özgecan davasını bir basın toplantısı ile değerlendirdi
6.12.2015
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Gaziantep, düzenlediği basın toplantısı ile Özgecan davasını ve verilen ağırlaştırılmış müebbet kararını değerlendirdi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Gaziantep Temsilcisi Zeynep Funda Gök, yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan cinayeti zanlılarına verilen cezaya destek verdi.

Gök yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan cinayeti zanlılara verilen cezadan memnuniyetini belirtti.
 
Kadın cinayetlerine indirim uygulanmaması gerektiğini vurgulayan Gök, “Özgecan Aslan davası, ulusal basında yeterince yer aldı. Biz Gaziantep yerelinde de bu konunun takipçisi olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Özgecan Aslan davasındaki gibi tüm kadın cinayetlerinde de indirim uygulanmaması ve kadın katillerine olabilecek en ağır cezanın verilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Platform olarak sonuna kadar davamızın arkasında durduğumuzu ve bundan sonrada duracağımızı tüm halkımızın bilmesini istiyoruz.
 
Özgecan Aslan Davası 3. duruşmada sonuçlandı. Kararı herkes alkışladı. Çünkü herkesin yüreğinde bir acı oluşturmuştu. Özgecan’ın katillerine indirim uygulanmadı ve adalet yerini bulmuş oldu. Biz platform olarak her öldürülen kadının yanında olduk özgecan cinayetinde de her duruşmada Tarsus Adliyesi’nin önündeydik. Bugün bu katillerin hiçbirinin indirim almaması kadın mücadelesinin bir sonucudur. Bu davadaki kararın tüm öldürülen kadınların davalarında uygulanmasının mücadelesini vereceğiz” dedi.6.12.2015

Dusseldorf Cemevi'nde, kadın cinayetlerini, uygulanan indirimleri ve çözüm yollarını konuştuk