Savcı Gamze Uslu'nun katiline müebbet hapis istedi
17.12.2015
Gamze Uslu davasının 8.duruşması bugün Nazilli Adliyesi'nde görüldü. Duruşma önce Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adliye önünde eylem yaptı. Duruşmada mütalaa veren savcı sanık Baki Can Gölcü'nün kasten öldürme suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde nişanlısı Baki Can Gölcü ile birlikte kaldığı otelin balkonunda düşerek şüpheli biçimde hayatını kaybeden Gamze Uslu davası bugün Nazilli Adliyesi'nde görülmeye devam etti. Duruşma öncesinde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adliye önünde Gamze Uslu ve Pınar Ünlüer'in ailelerinin katılımıyla eylem yaptı.

 
 
Gamze Uslu'nun annesi Fatma ve babası Sinan Uslu, kızlarının intihar etmediğini, cinayet sonucu öldürüldüğünü belirtti ve sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına basın açıklamasını yapan Ayten Ersoy, Gamze'nin bir kadın cinayeti sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, ölümündeki gerçeklerin açığa çıkarılmasını istedi. Kadın cinayetlerinde indirimlerin uygulanmaması için yasa talebi vurgulandı.
 
 
Duruşmada ise savcı mütalaa verdi. Savcı, tutuksuz yargılanan sanık Baki Can Gölcü'nün ifadelerindeki çelişkilere ve tanık ifadelerine dikkat çekerek kasten öldürme suçundan ceza verilmesini istedi. Sanık avukatı ise böyle bir mütalaa beklemediklerini söyleyerek mahkemeden süre istedi. Mahkeme, Sanık Baki Gölcü'nün tutuksuzluk halinin devam etmesine ve duruşmanın 5 Ocak tarihine ertelenmesine karar verdi. 5 Ocak'ta görülecek duruşmada karar açıklanacak.17.12.2015

Selime Günaydın cinayetinde karar: "Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası"