Kadın cinayetlerine karşı dayanışma konseri: Sanatçılar kadınlar için söyledi
7.1.2016
Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu'nun düzenlediği büyük dayanışma konserinde sanatçılar kadın cinayetlerine dikkat çekmek için sahne aldı. Beyoğlu Garajİstanbul'da dün akşam (07.01.2016) düzenlenen konserin sunumunu Nilgün Belgün ve Güvenç Dağüstün yaptı.

"Asla Yalnız Yürümeyeceksin" sloganıyla düzenlenen konserde usta sanatçılar; Aylin Aslım, Birsen Tezer, Çiğdem Erken, Erkan Oğur, Gündoğarken, Güvenç Dağüstün, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur ve Redd'in sahne aldı.

Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu İstanbul Temsilcisi Fidan Ataselim: Kadın cinayetlerini durdurmak mümkün

Gecede açılış konuşmasını yapan Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu İstanbul Temsilcisi Fidan Ataselim, "Bugün anlamlı bir şey için bir aradayız. Bizler kadın cinayetlerini önlemek için çalışıyoruz. Her gün kadınlar birer birer öldürülüyor. Aslında şunu çok iyi biliyoruz; kadın cinayetlerini durdurmak mümkün. En çok ihtiyacımız olan şey bunu bilerek, bu umuda sarılarak, yapılması gerekenler için hep birlikte ele ele verip mücadele etmek. Kadın katilleri mahkemelere çıktıklarında, kravat taktıkları için, takım elbise giydikleri için, "çok seviyorum" dedikleri için, saygın tutum indirimi, iyi hal indirimi, aşırı sevgi indirimi alıyorlar. Bizler de tıpkı erkekler gibi yaşam hakkı olan varlıklarız. Kadınların hayatta kalması için kadın cinayetlerinde indirimlerin uygulanmaması en önemli, en can alıcı noktadır" diye konuştu.

Sanatçılar kadınları platform ile mücadeleye çağırdı

Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu'nun çıkardığı Kadın Hareketi Dergisi’nin ikinci sayısı ve 2016 kadın ajandaları da açılan stantta yoğun ilgi gördü. Sahneye çıkan birçok sanatçı kadınları platform ile mücadeleye çağırdı ve kadınların yaşam hakkının altını çizdi.