Platform "Diren" filmi gösteriminde: "Ölü kadınlar oy kullanamaz"
24.1.2016
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Diren (Suffragette) filminin gösterimine giderek "Ölü kadınlar oy kullanamaz" pankartı açtı.

İngiltere'de kadınlar, devletin sığınma evlerine verilen bütçeyi kısmasını ve bazı sığınma evlerini de kapatmasını, Diren filminin Londra Film Festivali'ndeki galasına giderek "Ölü Kadınlar Oy Kullanamaz" demişler ve protesto etmişlerdi. Biz de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak filmin İstanbul Beyoğlu'ndaki gösterimine gittik ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek için "Ölü Kadınlar Oy Kullanamaz" pankartı açtık.

 
Dünya kadınlarının ortak mücadelesi büyüyor
 
Dün İstanbul'da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri olarak, Diren filminin gösterileceği sinema salonuna giderek "Ölü kadınlar oy kullanamaz" pankartı açtık. Kadınların verdiği oy hakkı mücadelesini ve kazanımlarını anlatan filmin önemi ise bugün kadınların aynı şekilde hayat hakkı için mücadele ediyor olması. 

"Oy hakkımız gibi yaşam hakkımızı da kazanacağız"
 
Platform üyeleri olarak Türkiyede hayatta olan ve sığınma evinde kalan kadınların oy kullanmadığını, İngiltere'de ve dünyanın başka yerlerindeki kadınlarla hayat hakkı mücadelelerinin ortak olduğunu söyledik ve şunun üstünü çizdik: "Oy hakkımız gibi yaşam hakkımızı da kazanacağız!"