Genç bir kadın Bağdat Caddesinde cinsel saldırıya uğradı
26.1.2016
İstanbul'un en kalabalık bölgelerinden Bağdat Caddesi'nde, genç bir kadın cinsel saldırıya uğradı. Bıçaklı saldırgan, evine yürüyen 19 yaşındaki üniversiteli genç kadına, bir apartmanın arka bahçesinde cinsel saldırıda bulundu.

İstanbul'un en işlek bölgelerinden birinde Kadıköy Bağdat Caddesinde genç bir kadın evine giderken cinsel saldırıya uğradı. Saldırgan kaçarken, E.F.B. perişan halde evinin kapısını çaldı. Ailesi tarafından hemen karakola götürülen E.F.B., ifadesinin ardından Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Soruşturma başlatan savcılık, genç kadından alınan sperm örneklerinin ‘Moleküler Genetik İnceleme’ye alınması talimatını verdi. İstanbul polisi de E.F.B.’nin tarifine göre esmer ve siyah kısa saçlı saldırganın yakalanması için alarma geçti.

 
Saldırgan evinde yakalandı
 
Saldırgan kaçarken, E.F.B. perişan halde evinin kapısını çaldı. Ailesi tarafından hemen karakola götürülen E.F.B., ifadesinin ardından Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Soruşturma başlatan savcılık, genç kızdan alınan sperm örneklerinin ‘Moleküler Genetik İnceleme’ye alınması talimatını verdi.
 
İstanbul polisi de E.F.B.’nin tarifine göre esmer ve siyah kısa saçlı tecavüzcünün yakalanması için alarma geçti. Bu sabah Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Ekipleri'nin düzenlediği operasyonda Pendik'te evinde yakalanan saldırganın 33 yaşında evli ve 2 çocuk babası ve servis şoförü olduğu ortaya çıktı. Saldırganın ayrıca uyuşturucudan, dolandırıcılık ve hırsızlıktan poliste kaydının olduğu öğrenildi.
 
"Şeytana uydum"
 
Şüpheli E.F.B.'nin polise verdiği ilk ifadesinde "Şeytana uydum, çok pişmanım" dediği öğrenildi.28.1.2016

Bağdat Caddesi'nde yaşanan cinsel saldırıya sessiz kalmıyoruz