Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Türkiye Yürütmesi toplandı, 8 Mart ana sözünü belirledi
10.2.2016
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 8 Mart gündemiyle Türkiye Yürütmesi toplantısını gerçekleştirdi. Kadınlar "Yaşam Hakkımız ve Özgürlüğümüz İçin Direneceğiz, Kadın Cinayetlerini Durduracağız" diyerek 8 Mart'a yürüyor.

 Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Türkiye Yürütmesi toplantısıyla 8 Mart çalışmalarına start verdi. Kadınlar son dönem değerlendirmesi yaparken, kadınların hayatına mal olan ve en temel haklarına yapılan saldırılara karşı kadınlara cesaret veren mücadeleyi daha da büyütmek için bir araya geldi.

8 Mart'ta Türkiye'de tüm kadınları yaşam hakkı ve özgürlük için direnmeye çağıran Platform, 8 Mart'a "Yaşam Hakkımız ve Özgürlüğümüz İçin Direneceğiz, Kadın Cinayetlerini Durduracağız" sözüyle yürüyecek.

Platform çalışmaları destek vermek isteyen tüm kadınlara açık. Özellikle kadın cinayetlerinin arttığı, en merkezi caddelerde bile kadınlara cinsel saldırıların gerçekleşebildiği bu günlerde mücadeleyi büyütmek ve en temel haklarından kadınların vazgeçmeyeceğini göstermek için kadınlar için hayati bir öneme sahip.

Buraya tıklayarak çalışmalara katılabilirsiniz.