Dizi oyuncusu Gülay Bursalı cinsel saldırıdan kurtulmaya çalışırken öldü
22.3.2016
Dizi oyuncusu üniversiteli Gülay Bursalı, bir apartman dairesinde ‘emlakçı’nın cinsel saldırısıyla karşı karşıya kalınca 10. kattan atlayarak yaşamına son verdi.

22 Mart sabah saat 4 sularında, İstanbul Başakşehir'de gerçekleşen olayda, Aydın Üniversitesi öğrencisi dizi oyuncusu Gülay Bursalı (20), bir apartmanın 10’ncu kattan atlayarak yaşamına son verdi. Pazar gecesi, Bursalı'nın erkek arkadaşı E.Ö. ile birlikte kaldığı eve gelen emlakçı C.İ ve beraberindeki arkadaşı , Gülay’ın erkek arkadaşını dövüp cep telefonunu aldı. Ardından ilk olarak C.İ., Gülay'ı zorla bir odaya soktu. Bir süre sonra pencereye çıkan genç kadın “Yaklaşmayın atlarım” diye bağırdı. Saldırganlar durmayınca kendini pencereden boşluğa bırakan Gülay olay yerinde hayatını kaybetti.


İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası tarafından başlatılan soruşturmada polis, dövüldükten sonra cep telefonu alınan erkek arkadaş E.Ö.’yü gözaltına aldı. Olayın ardındaki cinsel saldırıyı E.Ö.’nün ifadesi ortaya çıkardı. Polis emlakçı , C.İ. ile beraberindeki kimliği belirsiz arkadaşını yakalamak için çalışma başlattı. Cesedi Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan Gülay Bursalı’nın tecavüze uğrayıp uğramadığı ise otopsi raporuyla kesinlik kazanacak.

 
21.3.2016

Fransa Aile Bakanı BM'ye "kadın cinayetleri"ni tanıma çağrısı yaptı

22.3.2016

Cinsel saldırıya direnirken hayatını kaybeden Gülay Bursalı kardeşimiz için açıklamamızdır