Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun Ensar Vakfı'nı savunması üzerine Platform Temsilcimiz Gülsüm Kav'ın açıklaması
23.3.2016
Derhal, başta çocuklar olmak üzere tüm toplumdan özür dilemeli, sözlerini geri almalıdır. Bir insanlık suçunun kınanması için kaç kere tekrarlanması gerekir? İnsan hayatını mahveden şeyler bir kerede olur, o çocukların başına geleni hangi itibar temizleyecek?

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun Ensar Vakfı'nda yaşanan cinsel istismarlara ilişkin "Ensar Vakfı takdir ettiğimiz bir kurumdur. Bunun bir kere rastlanmış olması kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz" sözleri üzerine,  platform Genel Temsilcimiz Gülsüm Kav açıklamada bulundu.

"Aile Bakanı’nın açıklamaları utanç vericidir, kabul edilemez. Aile Bakanlığı kısa bir süre önce de ensest fetvası veren Diyanet'i savunmuştu, şimdi de çocuk istismarına rastlanan Ensar Vakfı’nı sahipleniyor. Hiçbir kınama ve tutum alma söz konusu olmadığı gibi, adeta cinsel suçları normalleştiren bir dil kullanılıyor: "Bir kereden bir şey olmaz" demeye getiriyor.

Derhal, başta çocuklar olmak üzere tüm toplumdan özür dilemeli, sözlerini geri almalıdır. Bir insanlık suçunun kınanması için kaç kere tekrarlanması gerekir? İnsan hayatını mahveden şeyler bir kerede olur, o çocukların başına geleni hangi itibar temizleyecek? Şu anda Karaman'da hayatları kırılmış çocukları onarmanın ve benzeri suçların tekrarlanmamasının tek yolu, tüm sorumluların yargılanmasıdır.

Bakanlığınız kadınları korumuyor, güya önemsediğiniz çocukları da korumadığınız ortaya çıkıyor. Bakan bilsin ki Zarrab’da olduğu gibi ABD’yi bekleyecek değiliz, gerçeğin açığa çıkması ve gereğinin yapılması için toplum ayakta ve sessiz kalmayacak."
 22.3.2016

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu "Ensar Vakfı'nın hizmetleriyle gurur duyduğunu" açıkladı