Gülay Bursalı'nın hayatını kaybettiği yerde kırmızı karanfilli eylem
24.3.2016
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, üniversite öğrencisi Gülay Bursalı'nın ölümünü üzerine, genç kadının hayatını kaybettiği Başakşehir'de bir araya geldi.

 


Üniversite öğrencisi, oyuncu Gülay Bursalı'nın ölümü üzerine Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, 23 Mart akşamı genç kadının hayatını kaybettiği İstanbul- Başakşehir4. Etap 1. Kısım'da  toplandılar. Gülay Bursalı'nın ölümünün aydınlatılmasını talep eden kadınlar “Gülay için adalet istiyoruz”, “Asla yalnız yürümeyeceksin”, “Kadın cinayetlerine son” sloganları attılar. 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi Nezahat Alkan açıklama yaparak  “Gülay Bursalı ne yazık ki kayıtlara intihar olarak geçti. Ama adını sayamayacağım bir sürü örnekten biliyoruz ki, bu ölüm ülkemizde kadına yönelik şiddetin son örneklerinden biridir. Ülkemizde kadınlar ve çocuklar ne yazık ki cinsel saldırıların hedefi oluyor. Biz kadınlar, buna sessiz kalmayacağız. Bu olayında takipçisi olacağız” dedi. 


Gülay Bursalı'nın babası da kızının 10 kattan düşerek ölümü üstüne "Bu cinayettir, kızım öldürüldü" diyerek  isyan etmişti. 
24.3.2016

Gülay Bursalı anmasındaki kadınlara Ülkü Ocakları mensupları saldırdı