Mezdeke dans grubu üyesi Aynur Kanbur silahla öldürüldü
25.3.2016
Ünlü dans grubu 'Mezdeke'nin dansçılarından Aynur Kanbur (49), Fulya'daki evinde tabancayla öldürülmüş halde bulundu.Kanbur'un vücuduna 5, yüzüne de 1 kurşun isabet ettiği öğrenildi. Kanbur’un ablası ile ünlü dansöz Asena Adli Tıp Kurumu’na götürülmek üzere cenaze aracına konulan tabuta sarılarak ağladı.

 


Olay, dün saat 20.30'da Aynur Kanbur'un Şişli Fulya, Narçiçeği Sokak'ta bulunan Mimoza Apartmanı'ndaki evinde meydana geldi.  Kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi Mezdeke dans ekibi üyesi Aynur Kanbur'a 6 el ateş etti. Kurşunlardan 5'i Kanbur'un vücuduna, 1'i  de yüzüne isabet etti. Saldırı sonrasında Aynur Kanbur olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kimliği belirsiz saldırgan ise kayıplara karıştı. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri kaçan katil zanlısını yakalamak için çalışma başlattı. Kanbur'un öldürüldüğünü öğrenen yakınları, sevenleri ve arkadaşları olay yerine akın etti. Abla Dilek Kıymış kız kardeşinin cenazesi evden çıkarılırken sinir krizleri geçirdi. Abla Kıymış ile ünlü oryantal Asena, Adli Tıp Kurumu'na götürülmek üzere cenaze aracına konulan tabuta sarılarak uzun süre ağladı.
24.3.2016

Fabrikada genel müdürün tacizine karşı kadınlar "taciz nöbeti"ne başlıyor